Bu Yaz Güneşten Çok Teniniz Işık Saçacak! Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Uygulayabileceğiniz 9 Rutin – Onedio

Temmuz 19, 2022 0 Yazar: admin

Cilt vücudu bakterilerin istilasından korumaya yardımcı olur. İyi bir cilt bakımı, yaşlanmayı geciktirerek daha genç görünmenizi sağlayabilir. Bununla birlikte cildinize iyi baktığınızda çeşitli cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Cildiniz daha parlak ve temiz görünür. İşte temiz ve sağlıklı bir cilt için uygulayabileceğiniz 9 rutin.
Cildinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız, onu daima güneşten korumalısınız. Güneşe maruz kalmak kırışıklıklara, yaşlılık sorunlarına ve cilt lekelerine neden olabilir. Güneş kremini sürmeden önce cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Çoğu zaman duştan sonra sürmeye çalışmalısınız. Güneş kremi SPF’si en az 30 olmalıdır.
Biliyorsunuz ki makyaj cildin nefes almasına engel olur. Özellikle geceleri yatmadan önce makyajınızı iyice temizlemelisiniz. Bununla birlikte makyaj sırasında gözeneklerinizi kapatan ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
Su, cildin beslenmesine, temizlenmesine ve parlak görünmesine yardımcı olabilir. Özellikle ılık su ile gözeneklerin açılmasını sağlamış olursunuz. Ancak su sıcak olmamalıdır. Ek olarak, duştan sonra teninize uygun maske ve kremlerle cildinizi şımartabilirsiniz.
Özellikle SPA süitleri rahatlamanıza ve tertemiz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Bununla beraber SPA gibi alanlarda cildinize en uygun bakımı yaptırabilme şansını bulabilirsiniz. İşte bu konuda Nirvana Mediterranean Excellence ME Spa by L’OCCITANE farkına güvenebilirsiniz.
Bol miktarda su içmelisiniz. Su vücudunuzun içini beslerken dışını da besleyecektir. Özellikle sabah uyandığınızda güne bir bardak su ile başlamalısınız. Gece uyumadan önce suyunuzu içip öyle uyumalısınız.
Sigara ve alkol içmek cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Özellikle sigara, cildin dış katmanlarındaki kan damarlarını daraltır. Bu da kan akışını azaltarak cildin daha solgun görünmesine neden olur. Bağımlı bir bireyseniz, cilt sağlığınız için doktorunuzdan yardım isteyerek sigara ve alkolden uzak durmaya çalışmalısınız.
Kontrolsüz bir stres, cildinizi hassaslaştırır. Ayrıca ciltte bazı problemlerin görülmesine neden olabilir. Sağlıklı bir cilt ve zihin için stresinizi yönetmeyi öğrenmelisiniz. Vücudunuzun uyku ihtiyacını her zaman karşılamaya çalışmalısınız. Keyif aldığınız şeyleri yapmak için zaman ayırmalısınız.
Cildinizi temizlemeye yardımcı olan bazı cihazlar teninize zarar verebilir. Dolayısıyla bu tür cihazlardan uzak durmalısınız. Öte yandan, el bezleri ve sert sünger gibi temizlik ürünleri cildinizin aşınmasına neden olabilir.
Egzersizin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Cilt sağlığınız için düzenli bir şekilde egzersiz yapmalısınız. Bununla beraber sağlıklı yiyeceklerle beslenmelisiniz.

source