Bu yöntemle sivilcelerden hızla kurtulun! – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 22, 2022 0 Yazar: admin

Aniden ortaya çıkan sivilcelerinizin sayısı arttı mı? 
Sık sık sivilce sıkıntısı yaşıyorsanız, bu sorundan kurtulmak için bazı önlemler almanın vakti gelmiş olabilir. 
Sivilcelerden kurtulmak için cildinizi ve bedeninizi tam bir bakıma alın. Sivilcelerinizin hızla azalmaya başladığını göreceksiniz. 
İşte sivilceler için ne yapılır? Sivilceler nasıl azaltılır? 
Sivilcelerle mücadele için yüz bakımı önemlidir ancak cildinizi önce içerden desteklemek sivilcelerin oluşumunu azalmak için en önemli etkenlerden biridir. 
Çinko , hücre büyümesi, hormon üretimi, metabolizma ve bağışıklık fonksiyonu için önemli olan temel bir besindir.
Sivilce oluşumunu azaltmak için çinko eksikliği yaşamamanız gerekiyor. Çinko içeren besinlerden bol bol tüketebilir, doktorunuza danışarak bir çinko takviyesi alabilirsiniz. 
Önerilen güvenli çinko üst limiti günde 40 mg’dır, bu nedenle bir tıp doktorunun gözetimi altında olmadığınız sürece muhtemelen bu miktarı aşmamak en iyisidir.
 
Sivilcelerle mücadele ediyorsanız, cildi bakterilerden uzak tutmak çok önemlidir. 
Bunun için makyaj yapsanız da yapmasanız da, tüm gün evde olsanız da cildinizi sabah ve akşam günde 2 defa temizleyerek nemlendirmeniz gerekir. 
Sivilceler bir günde geçmez ancak doğru bakımla onların çıkmasını engelleyebilirsiniz. 
İşte haftada 1-2 defa evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ve maskeler… 
ELMA SİRKESİ
2016 yılında yapılan bir araştırma, elma sirkesi içerisinde bulunan sitrik asidin çinko oksitle birlikte sivilcelere neden olan P. acnes’i öldürdüğünü buldu. 
BAL TARÇIN MASKESİ
2017 yılına ait bir araştırma, bal ve tarçın kabuğu ekstresi kombinasyonunun P. acnes’e karşı antibakteriyel etkiler gösterdiğini buldu.
ÇAY AĞACI YAĞI
Araştırmalar, cilde çay ağacı yağı sürmenin sivilceleri azalttığını gösteriyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source