Bursa'da İsmail İncekara için lokma döküldü, açılan pankartta ise İplikçi Nedim karakterine gönderme yapıldı – Tgrthaber

Ekim 13, 2022 0 Yazar: admin

1950 Bursa doğumlu başarılı tiyatrocu İsmail İncekara 72 yaşında hayatını kaybetti. Birçok tiyatroda sahne alan başarılı isim İsmail İncekara Özel Hayatlar ile Afife Tiyatro Ödülleri ile yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu seçildi. Oyuncu için bugün anma töreni düzenlendi. 
Oyuncu İsmail İncekara için İstanbul Tekel Sahnesi’nde anma programı düzenlendi. Programa oyuncunun ailesi ve yakın dostları dışında birçok seveni de katıldı. Programa katılan İncekara’nın yakınları hayatını kaybeden sanatçıyla ilgili anılarını anlattı.
Uzun yıllar ekranlarda yer alan ve halen tekrar bölümleri büyük ilgi gören Kurtlar Vadisi adlı dizinin efsane karakterlerinden olan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden “İplikçi Nedim” İsmail İncekara için Edincik Genç İşadamları Dernek Başkanı Ceyhun Cihat Yıldırım ve Başkan Yardımcısı İsmail Uysal’ın da katıldığı lokma dökümü gerçekleşti. Bu esnada asılan pankartta ise “Ortadoğu’nun en büyük para baronu İplikçi Nedim Ruhuna El-Fatiha” yazdığı görüldü.

Duvardaki Kan,
Kırık Hayatlar, 
Eylül,
Deli Yürek,
Hayat Bağları,
Kurtlar Vadisi,
Aliye 

source

Linkler