Cadı fındığı yağının cildinize 5 faydası – Posta

Ağustos 26, 2022 0 Yazar: admin

Cadı fındığının çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılması tarihte çok eskilere dayanmaktadır. 
Yerli Amerikalılar bu bitkinin kabuğunu ve çiçeklerini tıbbi karışımlar yapmak için kullandılar. 
Cilt bakım ürünleri üzerinde cadı fındığını gördüyseniz ve işinize yarayıp yaramayacağını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.
Cadı fındığı yağını cildinize doğrudan uygulayabilir ya da cadı fındığı yağı ve özleri içeren kozmetik ürünlerden faydalanabilirsiniz. 
Cadı fındığı kullanmadan önce;
İşte cadı fındığı yağının cilt için faydaları… 
1. Cilt gözeneklerinin görünümünü en aza indirir
Yaşla veya çevresel hasar nedeniyle cildiniz elastikiyetini kaybedebilir. Bu , cildin sarkmasına ve cilt gözeneklerinizin gerilmesine neden olur . Cadı fındığının büzücü özellikleri cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olabilir ve bu da cilt gözeneklerinizin geçici olarak daha küçük görünmesini sağlar. Bu nedenle alkolsüz tonerlerde tercih edilen bir bileşendir.
2. Tahriş ve iltihabı yatıştırır
Cadı fındığı, hamamelitannin, kateşinler ve gallik asitler gibi bir dizi faydalı fitokimyasallara (bitki bazlı bileşenler) sahiptir.
3. Serbest radikallerle savaşır
Çalışmalar, cadı fındığı içindeki fitokimyasalların serbest radikallerle savaştığını ve böylece cildinizi kanserli oluşumlardan koruduğunu göstermiştir.
 3. Yağ dengesini korur ve sivilceleri azaltır
Cadı fındığı yüzünüzdeki fazla yağı temizleyebilir. Cildiniz tarafından salgılanan yağ, kir ve ölü cilt hücreleriyle birlikte cilt gözeneklerinizi tıkar. Bu, siyah noktalara, beyaz noktalara veya sivilcelere yol açabilir. Cadı ela sadece yüz cildinizi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda iltihap ve kaşıntıyı da yatıştırır.
4. Küçük kesik ve yanıkları iyileştirir
Cadı fındığı birçok eski kültürde ilaç olarak kullanılmıştır. Araştırmalar cadı fındığı özlerinin antibakteriyel özelliklerini doğrulamıştır. Bu nedenle cadı fındığı ciltteki küçük kesikleri ve yanıkları tedavi etmek için kullanılabilir.
5. Hassas saç derisi durumlarını tedavi eder
Cadı fındığı sadece yüzünüz için değil, saç deriniz için de iyi olabilir. Araştırmalar, bu bitkisel maddeyi içeren ürünlerin hassasiyeti yatıştırdığını ve kafa derisinin kızarıklığını azalttığını göstermiştir.
Cadı fındığı yağı hassastır ve cilde doğrudan uygulanabilir ancak çok güçlüdür aşırı kullanımından ve sık kullanımdan kaçınmalısınız. 
Haftada 2-3 defadan fazla uygulamak cildinizde kuruluğa ve tahrişe neden olabilir. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler