Canan Karatay kesin çözümü açıkladı: İşte egzamadan kurtulmanın yolu! – Haberciniz

Aralık 13, 2022 0 Yazar: admin

Prof. Dr. Canan Karatay, egzama gibi cilt sorunları olanları yakından ilgilendirecek bir öneride bulundu. Egzama sorunu, çok sayıda kişinin yaşadığı problemlerin başında geliyor. Ne yazık ki net bir tedavisinin olmamasından kaynaklı olarak bu hastalıktan kurtulmak da öyle kolay değil. Ancak Karatay, zeytinyağı ve güneş önerisiyle sorunun çözülebileceğini söyledi.
Türkiye’nin en güvenilir ve popüler doktorlarından biri olan Canan Karatay, ezber bozan açıklamalarıyla yine dikkatleri çekti. Türkiye’de çok sayıda insan egzama sorunuyla boğuşuyor. Ne denenirse denensin kolay kolay bir çözüm bulunamaması da bu hastalığı zor yapıyor. Ancak Karatay, hastalığa çözüm olacak önerilerde bulundu.
Karatay, egzamayla ilgili şunları söyledi:
MİKROBİYOMLARIN DENGESİ BOZULUNCA CİLT HASTALIĞI OLUŞUR
“Cildimizdeki mikrobiyomların dengesi bozulunca cilt hastalıkları ortaya çıkar. En önemli sebep strestir. Stres hormonu önemlidir. Stresin dışında, doğal beslenme çok önemlidir. Bütün organları nasıl besliyorsak cildimiz de vücudumuzu kaplayan bir organdır. Sağlıklı mikrobiyomlarla beslenmesi lazım.
Bunu bozan nedir? Kimyasallardır. Doğal olmayan en başta deterjanlar, kozmetik ürünleri geliyor. Yediklerimizde bulunan pestisitler de aynı şekilde etkili. Bunlar cildimizin mikrobiyomunu bozar.
GÜNEŞ YAĞI KULLANMAYIN
Yazın güneşleniyoruz örneğin, yağ sürüyoruz. Cildimizin mikrobiyomunu bozan bir kimyasaldır güneş yağı. Güneş ışığı, cildimizde seratonin yapıyor. Stresimiz buna bağlı olarak artıyor.
ZEYTİNYAĞI KULLANIN, BOL BOL GÜNEŞLENİN
Ciltteki bariyer yok oluyor. Bunu önlemenin yollarından biri güneş yağını kullanmamaktır. Cildimizin kuruluğunu gidermemiz lazım. Cilt kuru olunca olmaz. Cildinize bol bol zeytinyağı sürebilirsiniz. Her duştan sonra bol bol zeytinyağı sürebilirsiniz. Cilt mikrobiyomları düzelecektir bu hastalıklar da yavaş yavaş böylece geçmeyecek başlayacaktır.”
KAYNAK: Haberciniz

source

Linkler