Canan Karatay'ın son formülü: Kirli yaşa, temiz ye! – Tgrthaber

Aralık 15, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı ve uzun ömürlü olmanın birinci şartı olarak organik yaşamın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay, hijyen kurallarını bertaraf eden açıklamalarda bulundu. Kimyasal temizlik malzemelerinin ortamı temizlemekten ziyade zehirlediğini belirten Karatay, anne-babalara, okullara ve Millî Eğitim Bakanlığı’na seslendi. Karatay “Okulları kimyasallarla temizletmeyin, çocukları zehirlemeyin, kirli yaşayın temiz yiyin. Evi temizlemek şart değil” dedi.
Salgının en büyük nedeninin hijyen olduğunu belirten Canan Karatay, “Temizliği sentetik kimyasallarda değil, doğal temizleyicilerde arayın. Kirli yaşayın temiz yiyin. Evi temizlemek şart değil. Temizliği sirkeyle, Arap sabunuyla, zeytinyağlı sabunla yapın. Zehirli kimyasalları evi sokmayın, okula sokmayın. O körpe beyinleri zehirlemeyin. Annelere, babalara, okullara ve Millî Eğitim Bakanlığı’na sesleniyorum çocuklarımızı zehirlemeyin! doğal temizleyicileri kullanın, geleneksel. Sirke çok önemli, sirke mikropları öldürür.” dedi.

Sirkenin en iyi ve sağlıklı temizleyici olduğunu belirten Karatay, “Sirke virüsü toksinleri parazit küfü öldürür. Sentetik ve asetik asiti yani sirkeyi temizlikte rahatlıkla kullanabiliriz. Hastanedeki odamı senelerdir sirkeyle temizletiyorum. Hastanede her türlü mikrobik durum var senelerdir sirkeyle temizletiyorum. Bizim evde sirkeyle temizlenir, çamaşırlar da sirkeyle yıkanır. Ancak sofrada doğal fermantasyon sirke kullanılır. Doğal fermantasyon sirkeyi içiyoruz kullanıyoruz. Hakiki sirkeden bahsediyorum. En aşağı, minimum 6 ay fermantasyon sirkeyi kullanabilirsiniz. Ateş düşürücü ilaç vermektense üzüm sirkesiyle ateş düşürmek çok daha doğrudur üzüm sirkesi en etkilisidir, üzüm sirkesi yoksa elma sirkesi kullanmak gerekir. Baş ağrısına iyi geliyor. Elma sirkesi ise kanın PH sını dengeliyor. Araştırmalar şunu gösteriyor; Kalp ve damar yollarını açtığı kansere iyi geldiği kanıtlanmıştır. Çok hızlı ateş düşürdüğü ve baş ağrısını hızla iyileştirdiği gözlemlenmiştir.” ifadelerine yer verdi. 

source

Linkler