Çatlayan elleri pamuk gibi yapıyor! 30 dakikada muhteşem etki – Posta

Ekim 29, 2022 0 Yazar: admin

Ellerinizin bakımını ihmal ederseniz zamanla ellerinizde kuruluk ve çatlak gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Elleriniz de gün içerisinde nemini kaybeder ve özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Evde hazırlayacağınız doğal maskeler ile ellerinize canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ellere nem depolayan maskeler nelerdir? diye merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atın.

NEMLENDİRİCİ MUZ MASKESİ
Elleriniz gün içerisinde nemini kaybettiği için dış etkenlere karşı daha güçsüz hale gelir. Hatta ellerinizde çatlaklar oluşur. Evde yapacağınız muz maskesi ile ellerinize kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz. Ellerinizin yumuşak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.


HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE ELLERİNİZİ YUMUŞATIN
Elleriniz için kullandığınız nemlendirici kremler bazen yeterli gelmez. Ellerinizi hala kuru hissedebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı kullanarak hazırlayacağınız maske ile ellerinize nem depolayabilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli kullandığınızda ellerinize gereken bakımı yapabilirsiniz.
 

ELLERİNİZDEKİ YORGUNLUĞU ILIK SÜT İLE GİDERİN
Ilık sütü gün boyu yorulan ellerinizi dinlendirmek için kullanabilirsiniz. Ellerinizi süt içerisinde dinlendirdiğinizde aydınlık ve canlı görünen ellere sahip olabilirsiniz. Ilık süt ayrıca ellerinizi besleyerek onarır. Daha yumuşak olmasına yardımcı olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler