Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Temmuz 2, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Çil Tedavisi Maskeleri

Çil tedavisi için ağır ışın yöntemleri kullanmak yerine bitkisel doğal yöntemleri kullanarak cilt üzerindeki çil lekelerini zaman içinde geçirebilirsiniz. Doğal çil tedavisi yöntemleri, düzenli olarak uygulandıklarında fayda sağlamaktadır.

Limon ve Gül Suyu Kürü

  • 1 kaşık gül suyu
  • 1 kaşık limon

Limon suyu ve gül suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla çillerinizin üzerine sürün. Limon suyunun cilt rengini açıcı özelliği uzun süredir biliniyor. Gül suyu da, aynı limon suyu gibi cilt rengini açıcı etkiler göstermektedir.  Uygulamayı her gece yatmadan önce 10 gün boyunca tekrarlayabilirsiniz.

çil tedavisi

Salatalıkla Çil Tedavisi

  • 1 çorba kaşığı nemlendirici
  • 1 su bardağı vodka
  • 1 adet salatalık

Salatalığı ince bir şekilde rendeledikten sonra 1 su bardağı vodkanın içine koyup karıştırın. Cam bir kavanoz içinde ışık almayan bir yerde 10 gün bekletin. 10 günün sonunda 1 çorba kaşığı nemlendiriciyi karışımın içine ilave edip cildinize sürün. 50 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Domates ve Süt Maskesi

  • 2 yemek kaşığı süt
  • 1 domates

Domatesi ince şekilde dilimleyin ve dilimleri çillerin üzerine yapıştırın. 15 dakika sonra domatesleri çıkarın ve cildinizi sütle silin. Süt, cildinizde 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici krem sürün. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında cilt rengini açıcı etkileri görülür.

Maydanoz Maskesi

  • 1 demet maydanoz

1 demet maydanozun yaprakları ayrılır. Maydanoz yaprakları blendırdan geçirilir. İyi ezilen maydanoz yaprakları; göz çevreniz haricinde, çillerinizin olduğu bölgeye sürülür. 20 dakika sonra durulanır ve cilt nemlendirilir. Maydanoz cilt lekelerinin; özellikle de çillerin rengini açar.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler