Cilde gençlik aşılayan muhteşem kuruyemişler – Posta

Ekim 18, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizi korumak için sağlıklı beslenmeniz gerekir. Beslenme listenize dahil edeceğiniz sağlıklı kuruyemişler sayesinde cildinizin her zaman genç kalmasına destek olabilirsiniz. Cilt sağlığını koruyan ve adeta gençlik iksiri olan kuruyemişleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
FINDIK
Fındık, çok çeşitli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar açısından süper zengindir. Ayrıca lif içeriği yüksektir ve sağlıklı yağ ve protein içerir. Cildi gençleştirici etkisi vardır.
Hücrelerin yenilenmesini destekler. Cildin erken kırışmasını ve yaşlanmasını önler. Beslenme listenize fındık ekleyerek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Badem, cildinizi UV ışınlarından korumaya, nemi muhafaza etmeye ve cilt dokusunu onarmaya yardımcı olabilecek mükemmel bir E vitamini kaynağıdır.
Sağlıklı ve parlak bir cilt genç görünmede büyük rol oynar. Yapılan araştırmalar kuruyemişlerin cilt sağlığı üzerindeki etkilerini inceledi ve günlük badem tüketiminin menopoz sonrası kadınlarda yüzdeki kırışıklıkların şiddetini azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu.
Ceviz, cilt zarını da güçlendiren anti-inflamatuar omega-3 yağ asitleri içerir. Aynı zamanda yüksek bir antioksidan ve anti-inflamatuar biyoaktiviteye sahip olan harika bir polifenol kaynağıdır.
Ceviz içerisindeki sağlıklı yağlar sayesinde cildi güçlendirir. Erken yaşlanma belirtileri azaltır. Cilt sağlığını korumanız için her gün 1 avuç ceviz yemeniz önerilir.
Antep fıstığı, antioksidan ve antienflamatuar etkilere önemli katkıda bulunan polifenoller ve flavonoidler açısından zengindir.
Antep fıstığındaki antioksidanlar sivilcelerin azalmasına yardımcı olur ve cildinizi hücresel hasardan korur. Cildinizi yeniler ve tazeler.
Kaju vitamin, mineral, amino asitler ve bol miktarda lif içerir. Kajuda bulunan besinler, kardiyovasküler hastalık, ölüm, metabolik sendrom ve diyabet riskini azaltma ile ilişkilidir.
Bazı bilimsel çalışmalar, bu kuruyemişlerin zihinsel sağlığı ve kemik mineral yoğunluğunu iyileştirebileceğini de göstermiştir. Kaju cilt sağlığı için de inanılmaz faydalı bir besindir. Cildi korur, besler ve onarır. Cildin her zaman genç kalmasına destek olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler