Cilde kolajen desteği sağlıyor! Tek bir damlası cildi gençleştiriyor – Posta

Ekim 5, 2022 0 Yazar: admin

Derleyen: Aydan Durak / Posta.com.tr
Kolajen cildin yüzde 80’ini oluşturur. Kolajen cildinizde elastin denilen bir başka proteinle birlikte çalışır. Kolajen üretimi cildin elastikiyetini sağlar. Ancak yaşınız ilerledikçe vücudunuzdaki kolajen üretimi azalır ve cilt yaşlanmaya başlar. Cildinizde kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkmalar meydana gelir. Bu sebeple cildinize kolajen desteği sağlamanız gerekir.
Doğal yağları cilt bakım rutinine dahil ederek cildinize kolajen desteği sağlayabilirsiniz. Cilde kolajen desteği sağlayan mucizevi yağları Posta.com.tr okurları için araştırdık.
TATLI BADEM YAĞI
Tatlı badem yağı cilde nem depolar. Teni yumuşatır. Cildi beslediği ve onardığı için pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Tatlı badem yağı cildin elastin yapısını korur. Kolajen üretimini desteklediği için cildi güçlendirir ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.
Tatlı badem yağı düzenli kullanıldığında ince kırışıklıkların dolgunluk kazanmasına yardımcı olur. Göz altındaki morlukları giderir. Cilt tonunu eşitleme özelliği sayesinde koyu lekelerin görünümünü açar.
TATLI BADEM YAĞI NASIL UYGULANIR?
Avokado yağının içerisinde oleik ve linoleik asit bulunur. Avokado yağı bu bileşenleri sayesinde cildi dış etkenlere karşı korur. Cildin kaybettiği nemini geri kazandırır. Kuru ve hassas cildi yatıştırır, cilt kusurlarını giderir.
Avokado yağı güçlü antioksidan içeriği ile cilde kolajen desteği sağlar. Erken yaşlanma belirtilerini azaltır. Cilt için adeta gençlik iksiri görevi görür. Cildi yağlandırmadan nemlendirdiği için her cilt tipi Avokado yağını kullanabilir.
AVOKADO YAĞI NASIL KULLANILIR?
Zeytinyağının cilt lekeleri üzerinde mucizevi bir etkisi bulunur. Zeytinyağı D, E, K ve A vitamini bakımından çok zengindir. Cilt kusurlarını giderir ve sivilce, akne, siyah nokta oluşumunu engeller. Zeytinyağı cilde kolajen desteği sağlayarak cildin yaşlanmasını engeller. Gözenekleri sıkılaştırarak cildi toplarlar.
Zeytinyağı ile cilt bariyerini daha güçlü hale getirerek cildi dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Cildi nem depolayan zeytinyağı sayesinde cildin elastikiyetini yeniden kazanabilirsiniz.
ZEYTİNYAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?
Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi besler ve derinlemesine nemlendirir.
Hindistan cevizi yağı, antienflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde cilt yüzeyinde meydana gelen iltihaplanmayı azaltır. Ancak yoğun bir yağ olduğu için yağlı ciltlerin kullanması önerilmez.
Hindistan cevizi yağı cilde kolajen desteği sağlayan doğal yağlar arasında yer alır. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Cilde dolgunluk hissi verir. Bu özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı bakım yağları arasında çok sık yer alır.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?
Not: Yağlı ve akneye meyilli bir cildiniz varsa Hindistan cevizi yağını uygulamayın.
Argan yağı, profesyonel cilt bakım ürünlerinde de çok sık yer alıyor. Özellikle nemini kaybetmiş kuru saçlar için kullanılan argan yağı, cilt bakımında da çok etkili. Argan yağı cildin erken yaşlanmasını engelleyerek zamanla kaybolan kolajen üretimini destekliyor. İçerisindeki vitaminler ve omega ile kırışıklıklara meydan okuyan bu yağ, cildi gençleştiriyor
Argan yağı, cildi nemlendirici özelliği sayesinde cilde doygunluk hissi kazandırıyor ve cilt bariyerini güçlendiriyor.
Argan yağı, cildin mat görünümünü ortadan kaldırarak cildi aydınlatıyor ve canlandırıyor. Cilt lekelerinin görünümünü açarak daha eşit bir cilt tonuna sahip olmanıza yardımcı oluyor. Cilt üzerinde sayısız faydası olan Argan yağı, saç bakımında da çok sık kullanılıyor.
ARGAN YAĞI CİLDE NASIL UYGULANIR?
BU HABERLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Kolajen takviyelerini doğru kullanıyor musunuz?
Cilt ve saç sağlığımız için almamız gereken kolajen tipi
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler