Cildi 20 dakikada bebek gibi yapıyor! Doğal parlaklık kazandırıyor – Posta

Kasım 20, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizde zamanla yanlış bakım uygulamaları, güneş ışınları ya da yaşlanmaya bağlı olarak ton eşitsizlikleri görülebilir.
Cildinizdeki ton eşitsizliklerini gidermek için profesyonel kozmetik ürünlerine çok paralar harcamadan önce evde doğal maskeler yapabilirsiniz. Cilt tonunu açan ve eşitleyen bu maskeler ile bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildi kısa sürede aydınlatan doğal maskeleri bu yazımızda bulabilirsiniz.
KİL MASKESİ
Kil maskesini özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar sıklıkla kullanıyor. Kil maskesi ciltteki fazla yağı alıyor.
Sebum dengeleyici özelliği ile cildi kontrol altında tutuyor. Kil maskesi, gözeneklerin tıkanmasını engelliyor. Sivilce, akne ve siyah noktaları kurutuyor. Kil maskesi, cildin aşırı parlamasını engelliyor. Cilt lekeri üzerinde de çok faydalı olan kil maskesi, cilde doğal bir ışıltı kazandırıyor.
Koreli kadınların muhteşem güzellik sırları arasında yer alan pirinç maskesinin cilde faydaları saymakla bitmiyor.
Cildi aydınlatıcı özelliği olan pirinç maskesi, yüzyıllardır kullanılıyor. Pirinç maskesi cildi kısa sürede beyazlatıyor. Cildi güzelleştiriyor. Aynı zamanda cildin erken yaşlanmasını ortadan kaldırıyor. Cildi gençleştirici etkisiyle bebek gibi bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.
Süt maskesi cildi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından derinlemesine arındırır. Gözenekleri temizleyen süt maskesi, cilde aydınlık ve parlak bir görünüm veriyor.
Cilt lekelerini düzenli kullanımda açıyor. Koyu lekelerin görünümünü hafifletiyor. Bu özelliklerinin yanı sıra cildi sıkılaştırıyor ve cildin sarkmasını önlüyor. Cildi besleyen süt maskesi ile cilt kusurlarını ortadan kaldırabilirsiniz.
Gül suyu cildi derinlemesine arındırır ve harika bir doğal tonik görevi görür. Gül suyu özellikle gözenekleri temizleyip sıkılaştırır. Bu özelliği ile sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu engeller.
Gül suyu ve zerdeçal kullanarak hazırlayacağınız maske ile cildinizdeki lekeleri açabilir, cildin mat görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz. Bu karışım tüm gözenekleri de temizleyerek birçok cilt probleminin oluşmasını engelleyebilir.
Gül suyu ve zerdeçal maskesini düzenli olarak ayda 2-3 kez yaptığınızda cilt tonunun büyük bir oranda eşitlendiğini görebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler