Cildi aydınlatan 5 doğal kür ve etkileri – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 29, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizi aydınlatmak için cilt bakımı rutini çok önemlidir. Cildinizi aydınlatacak doğal kürleri uygularken günlük cilt bakım rutininizi eksik etmeyin. 
Güneşten korunma, cildi aydınlatmanın ilk adımıdır. Her mevsim cilt bakım rutininizin son adımı olarak yüzünüz için uygun mineral bazlı bir güneş koruyucu kullanmaya başlayın. 
Cildinizi aydınlatmak için temizleme, nemlendirme ve güneşten korunmayı içeren cilt bakım rutininizi atlamayın
CİLT AYDINLATAN KÜRLER 
Cilt bakım rutininizin bir parçası olarak haftada 1-2 defa bu kürleri uygulayabilirsiniz. Kürleri uyguladıktan sonra dışarı çıkmamaya özen gösterin. İşte cildi aydınlatan doğal kürler… 
Sandal ağacı antioksidanlar açısından son derece zengindir ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur . Ayrıca serbest radikallerin cildinize verdiği zararla da savaşır . Yüzyıllardır Asya yarımadasında kadınlar tarafından yüz beyazlatma maddesi olarak kullanılmıştır . Sandal ağacı, kökleri eski zamanların kraliçeleri ve kralları tarafından kullanılan gizli maskelere bağlı olan doğal maddelerden biridir.
Sandal ağacı tozunun ne kadar saf, doğal formlarını kullanırsanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız. Hatta düzensiz, düzensiz cilt tonunu düzeltmek için harikalar yaratır . Macun, cildi aydınlatan ve anında nemli bir görünüm veren sedefli bir yüzeye sahiptir.
Pirinç unu maskesi, cildinizi aydınlatır ve ayrıca siyah noktaları uzak tutar. Cildi nemli tutmak için yeterli miktarda bırakarak fazla yağları çok verimli bir şekilde temizler ayrıca anti bakteriyel ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. 
Pirinç ununun kaba olması, ciltte biriken tüm ölü deri hücrelerini ve kirleri temizlemeye yardımcı olur. Bu maskenin kıvamını arttırmak için içine birkaç damla organik hindistancevizi yağı ekleyebilirsiniz
 
Deriden su kaybı geceleri gündüze göre daha güçlüdür, bu nedenle akşamları vücudunuzun su seviyelerini yenilemek, yenilemek ve eski haline getirmek en iyisidir.
Limon, tüm güzellik sorunlarınıza hızlı ve etkili bir çözümdür. Kabuğundan suyuna kadar limondaki her şeyin besin değeri vardır . C vitamini açısından zengin olması, sağlıklı görünen ve pürüzsüz bir cilt , limonun sunduğu faydalardan sadece bir tanesidir. Antibakteriyel ve mantar önleyici özellikleri, limonu siyah noktaları azaltmak için doğal bir tedavi haline getirir.
Limon suyu eksfoliyan olarak çalışır ve ölü deri hücrelerini yok ederek daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlar.
Limon kabuğuyla cildinizi nazikçe ovalayabilir veya limon suyunu cildinize sürebilirsiniz.
Portakal yemek sağlığınız için iyi olsa da kabuğundan macun yapmak cildiniz için mükemmeldir. Bir portakal kabuğunu ve balı kullanarak bir macun yapın ve tüm göz çevresi hariç tüm yüzünüze uygulayın.
Yağlı ve akneye meyilli ciltler için en iyi sonucu verir, çünkü bal cildi koruyan antibakteriyel özelliklere sahipken portakal kabuğu cilt pigmentasyonuyla mücadelede yardımcı olan doğal asitlere sahiptir.
Cilt tonunuzu birkaç ton aydınlatır. Aynı zamanda iyi bir depigmentasyon ajanı görevi gören C vitamini açısından da zengindir. Siyah nokta, beyaz nokta, ölü hücreler, akne ve lekeleri tedavi etmek için bile kullanılabilir.
Ekstra ışıltıyı elde etmek için bu karışıma süt veya hindistancevizi yağı ekleyin .
Papaya, nihai cilt beyazlatıcı ajandır. Sağlıklı bir bağırsak için düzenli olarak tüketebilirsiniz. Ya da cildinizi zenginleştirmek için papaya ve yulaf ezmesinden bir maske yapabilirsiniz . Böyle bir karışım uygulamak size daha açık bir ten rengi verir ve cildinize ışıltı katar . Aynı zamanda, bu kötü göz altı halkalarını azaltmaya yardımcı olur.
Karışımdaki yulaf ezmesi, cildinizin üst katmanlarından ölü hücreleri etkin bir şekilde temizleyerek ve gözenekleri açarak cildinizin sağlığını iyileştirirken nazik bir eksfoliyan görevi görür ve böylece akne oluşumunu da engeller. Olgun papaya küspesi, ilave faydalar için rendelenmiş elma, karpuz, ananas vb. ile karıştırılabilirken, papaya ve salatalık bronzluğu gidermek için mükemmel bir kombinasyondur .
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler