Cildi aydınlatan muhteşem doğal maskeler – Posta

Ağustos 16, 2022 0 Yazar: admin

Cildiniz yaz aylarında güneş ışınlarına çok fazla maruz kaldığı için cildinize lekeler oluşabilir. Yanlış bakım uygulamaları, güneş ışınları ya da yaşlanmaya bağlı olarak oluşan cilt lekeleri cildin aydınlık görüntüsüne gölge düşürür.
Cilt tonunu eşitlemek için cildi aydınlatan doğal maskeleri kullanmanız gerekir. Cildi ışıl ışıl yapan doğal maskeleri tek tek araştırdık.
GÜL SUYU VE ZERDEÇAL TOZU
Gül suyunun cilt için harika bir tonik görevi gördüğü herkes tarafından bilinir. Gül suyu zerdeçal ile bir araya geldiğinde cilt problemlerini ortadan kaldırıyor.
Cilt tonunu eşitliyor, leke görünümünü hafifletiyor. Ayrıca gözenekleri temizleyerek akne ve sivilce oluşumunu engelliyor. Bu maskeyi 2-3 ay cildinize uyguladığınız takdirde cildinizin rengini büyük oranda açabilmeniz mümkün.
Gül suyu ve zerdeçal tozu maskesi için;
Pirinç yüzyıllardır cildi aydınlatıcı özelliği sayesinde özellikle Kore cilt bakımında çok sık kullanılır.
Cildi yalnızca beyazlatmakla kalmayan, aynı zamanda da güzelleştiren pirinç maskesi cilt lekelerini ortadan kaldırır. Mat cildi canlandırır. Aydınlık bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
Pirinç maskesi için;
Kil maskesi cilt için oldukça faydalıdır. Kil maskesi cildi temizler, gözenekleri arındırır ve sıkılaşmasını sağlar.
Cildinizdeki akne, siyah nokta ve sivilceleri kurutur. Cildin yağ dengesini kontrol altında tutar. Cildin aşırı parlamasını engeller.
Cilt lekeleri içinde çok faydalı olan kil maskesi, aydınlık bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Özellikle yağ bir cilt tipiniz varsa kil maskesi tam size göre olabilir.
Aydınlatıcı kil maskesinin malzemeler ve yapılışı;
Süt cildi yağ ve kirden arındırır. Süt gözenekleri derinlemesine temizlediği için akne, siyah nokta ve sivilce gibi cilt sorunlarını önler. Cildi sıkılaştırır ve sarkmasını önler.
Gergin, parlak ve aydınlık bir cilt için süt maskesini deneyebilirsiniz. Cildi besleyen süt maskesi ile cilt kusurlarını ortadan kaldırabilirsiniz.
Süt maskesi için;
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler