Cildi aydınlatıyor, derin kırışıklıkları açıyor! Her gün 3 damla yeterli… – Posta

Eylül 25, 2022 0 Yazar: admin

Kendinize biraz özen göstererek daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak sizin elinizde. Kırışıklık karşıtı en iyi doğal yağlar sayesinde kısa zamanda cildinizin çok daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt bakımının her alanında kullanılan doğal bitki özleri ve yağlar yaşlanma karşıtı etkileriyle dikkat çekiyor. 
Kırışıklık karşıtı en iyi doğal yağlar ile cilt yapınızdaki farkı kısa zamanda görebileceksiniz. Doğal yağları kullanırken, doğru şekilde üretilmiş ve iyi saklanmış olmaları etkinliğini görebilmeniz için oldukça önemlidir. İşte yaşlanma karşıtı cildi yenileyen en iyi doğal yağlar… 
CİLT YAPISINI TAKLİT EDEN JOJOBA YAĞI
Jojoba yağı, E vitamini, B vitamini kompleksi, silikon, krom, bakır ve çinko gibi birçok faydalı bileşen içerir .,
Cilt sebumunun dokusu jojoba yağına çok benzer, bu nedenle kuruluğu iyileştirmede ve ayrıca genel cilt sağlığı ve görünümünü iyileştirmede inanılmaz derecede etkili olabilir.
Jojoba yağının ana faydası, vücudumuz doğal olarak yapmayı bıraktığında sebum rolünü oynayabilmesi ve cildimizi ve saçımızı nemlendirebilmesidir.
Neroli yağı, cilt hücrelerini yenileme ve cildin elastikiyetini artırma yeteneği ile bilinir. Ayrıca ciltte doğru yağ dengesinin korunmasına yardımcı olarak tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçimdir.  
Acı portakal ağacının kokulu çiçek özleri, kırışıklık karşıtı cilt bakımı sağlamak konusundan hem hassas hem de çok etkili. 
Neroli esansiyel yağı, cildi hücresel düzeyde canlandırma yeteneğinden dolayı kırışıklıklar, yara izleri ve çatlak izleri için faydalı olabilir .
Antimikrobiyal özelliği olduğundan sivilce gibi bakteriyel cilt rahatsızlıklarının ve kızarıklıkların tedavisinde de faydalı olabilir .
Nar çekirdekleri içeriğindeki bileşenler sayesinde ykırışıklık karşıtı mucize etkileriyle bilinir. 
Nar çekirdeği yağı, yaşlanma karşıtı en güçlü yağlardan biri olarak kabul edilir. Nar yağı, içeriğindeki biyoflavonoidler nedeniyle koyu kırmızı bir renge sahiptir. Bu onu çok güçlü bir yaşlanma karşıtı ajan yapıyor. 
Her gece bir kaç damla yaşlanma karşıtı nar yağı ile temiz cildinize masaj yaparak uygulayın, İlk günden cildinizi yumuşatacak kısa zamanda derin izleri açarak ince çizgileri yok edecek. 
Nar yağının biyoflavonoidleri ve yağ asitleri, ciltte hücre yenilenmesini hızlandırma ve güneş hasarından korumada mükemmel olmasını sağlar. 
Buhur yağı cildi hassas şekilde aydınlatan en güçlü doğal bileşenlerden biridir Güneş lekelerinin ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmak için kullanılır. 
Cildinizde eşit olmayan bir renk, bazı bölgelerde biraz beyazlık, herhangi bir sivilce veya leke varsa, buhur yağı cilt tonunu eşitlemeye ve güneş lekelerinden ve yaşlılık lekelerinden kurtulmaya yardımcı olabilecek 1 numaralı bileşendir.
Buhur esansiyel yağı, akne lekelerini, geniş gözeneklerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için kullanılabilen güçlü bir büzücüdür.
Buhur aynı zamanda cilt sıkılaştırma için en iyi esansiyel yağlardan biridir
Buhur, cildi güçlendirme ve tonunu, elastikiyetini, bakterilere veya lekelere karşı savunma mekanizmalarını ve yaşlandıkça görünümünü iyileştirme yeteneğine sahiptir.
Araştırmalar, anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğunu ve çatlaklardan ve yara izlerinden kurtulmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir
Bu kesinlikle kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri için en iyi yağlardan biridir. Kuşburnu tohumlarından yapılan kuşburnu yağı, yaşlanma karşıtı iyiliğin inanılmaz derecede konsantre bir şeklidir.
Kuşburnu yağı, oleik, palmitik, linoleik ve gama linolenik asit (GLA) dahil olmak üzerezengin bir esansiyel yağ asitleri (EFA) kaynağıdır.
Kuşburnu aynı zamanda en zengin C vitamini bitki kaynaklarından biridir. C vitamini kolajen üretimine yardımcı olduğu için bu yaşlanma karşıtı çabalar için büyük bir artıdır, kolajeni artırmaya destek olur
Argan yağı, oksidatif strese neden olabilecek ve erken cilt yaşlanmasına yol açabilecek serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan yüzde 80 yağ asitlerinden oluşur .
Argan yağı, kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, ince çizgileri ve sarkan cildi azaltmaya yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir . Ayrıca argan yağı cildinizi nemli tutabilir, elastikiyetini artırabilir ve ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilir.
Bu yağın en iyi yanı, cilt tarafından hızla emilmesi ve herhangi bir yağlı kalıntı bırakmamasıdır, bu da onu tüm cilt tipleri için uygun hale getirir.
Bu yağ, cildinizin serbest radikal hasarıyla savaşmasına yardımcı olan A, D, K ve E vitamini ve diğer birkaç mineral ve yağ asidi içerir. Cildimizin ana yapı taşlarından biri olan bir protein olan kolajen üretimini uyarır.
Zeytinyağı ile cilt masajı yapmak kan dolaşımını iyileştirecek, cildinizi nemli tutacak ve yaşlanma belirtilerini azaltacaktır.
Bazı araştırmalar güneşe maruz kaldıktan sonra cilde zeytinyağı sürmenin kansere neden olan hücrelerle savaşabileceğini gösteriyor.
Nem cildinizin yaşlanma karşıtı en büyük silahlarından biri. Nemsiz kalan bir cilt hızla kurur ve hasar almaya yatkın hale gelir. Derin izler de tam bu noktada oluşur. Tatlı badem yağı cildiniz için çok güçlü bir nemlendiricidir.
Tatlı badem yağının kolajen üretimini artırdığı, yüzeysel cilt yanıklarını iyileştirdiği, cildi esnek ve nemli tuttuğu, ayrıca zararlı UV ışınlarına karşı koruduğu biliniyor.
İçeriğindeki antioksidanlarla cildinizin güzel ve yumuşak kalmasına yardımcı olur. Teninizi ve cilt tonunuzu iyileştirebilir.
Cilt tonunu dengelemenizi sağlar. Düzenli uygulama, doğal ten renginin geri kazanılmasına ve ciltte koyulaşmanın tüm belirtilerinin giderilmesine yardımcı olabilir
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler