Cildi besleyen ve güçlendiren doğal maskeler – Posta

Temmuz 16, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı ve kusursuz bir cilt için cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir. Cilt bakımı yaparken evde bulunan malzemelerden yararlanabilirsiniz. Cildinizi beslemek ve her zaman taze görünümünü korumak istiyorsanız bu doğal maskeleri deneyebilirsiniz. İşte cildi besleyen doğal maskelerden bazıları…
SALATALIK MASKESİ İLE GENÇLEŞİN
Salatalık doğal cilt bakımı olarak çok sık kullanılır. Cilt hücrelerini yenilene salatalık maskesi, erken yaşlanmayı önler ve cildi gençleştirir. Cildi yağdan ve kirden arındırarak doğal bir parlaklık verir.
Küçük boy bir salatalığı blenderden geçirin ve püre haline getirin. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Karışımı temiz cildinize sürün. 20 dakika kadar bekletin. Haftada 2 kere düzenli olarak uygulayın.
Yeşil çay içerisinde çok güçlü antioksidanlar barındırır. Yeşil çay, cildi yağdan ve kirden arındırır. Gözenekleri derinlemesine temizler. Ciltte akne ve sivilce oluşumunu engeller.
Yeşil çay poşetlerini demleyin. Demlenen yeşil çay poşetlerini bir süre buzdolabında bekletin. Temiz cildinize masaj yaparak sürün. Haftada birkaç defa deneyebilirsiniz
Avokado bol vitaminli içeriğiyle cilt hücrelerini yeniler. Cildin doğal nem dengesini korur ve kurumasını engeller. Avokado maskesi kırışıklıkları engeller. Cildi dış etkenlere karşı güçlendirir ve doğal bir parlaklık verir.
Avokadoyu bir kabın içerisinde ezin. İçine yumurta akını ve limon suyunu ekleyin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karşımı temiz cildinize sürün. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Etkisini görmek için haftada 1-2 kez uygulayın.
Limon C vitamini açısından zengin olduğu için cildi temizler ve aydınlatır. Cildin yağ oranını dengede tutan limon maskesi ciltte oluşan kusurları giderir. Limon maskesi güneş ve akne sonrası oluşan lekeleri de giderir.
Limonu bir kabın içerisine sıkın. Bir iki kaşık zeytinyağını ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yüzünüze bu karışımı uygulayarak 10 dakika bekleyin. Yüzünü daha sonra maskeden arındırın. Limon maskesini haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source