Cildi canlandıran bakım önerileri – Posta

Aralık 7, 2022 0 Yazar: admin

Cildin erken yaşlanmasını önlemek, cilt sağlığını korumak ve cildin mat görünümünü ortadan kaldırmak için düzenli olarak bakım uygulamalarından faydalanmanız gerekir. Cildi canlandıran ve aydınlık bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olan cilt bakım sıralamasını Posta.com.tr okurları için derledik.
TEMİZLEME
Cilt bakım ürünlerinin cildinize nüfuz edebilmesi için ve cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak için cildinizi temizlemeniz gerekir. Cilt temizliği cilt bakımlarından ilk sırada yer alır. Cildinizi temizleyerek sağlıklı olmasına yardımcı olursunuz. Cildinizi günde 2 kez cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla temizlemeniz yeterli olur.
Cildinizi temizledikten sonra tonikle yüzünüzü silmeniz önerilir. Tonikler gözenekleri derinlemesine arındırır ve sıkılaştırır. Tonik seçimi yaparken alkolsüz olmasına dikkat etmeniz önerilir.
Nemsiz bir cilt aşırı kurur. Kuruyan ciltte kırışıklık, pul pul dökülme ve kızarıklık gibi sorunlar ortaya çıkar. Cildinizi güçlendirmek ve mat görünümünü ortadan kaldırmak için cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Nemlendiriciler cildi yumuşatır ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
Karma, yağlı, kuru ve hassas ciltler için ayrı ayrı nemlendiriciler bulunur. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi seçerek cildinize uygulamanız önerilir.
Güneş ışınlarına aşırı maruz kalan ciltler erken yaşlanır. Ciltte koyu lekeler ortaya çıkar. Ayrıca güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltler mat görünür. Cilt canlılığını kaybeder. Cildinizi korumak ve kusursuz bir görünüm elde etmek için cildinizi güneş ışınlarından korumanız gerekir.
Her mevsim güneş kremi kullanarak cildinizi UV ışınlarından koruyabilirsiniz. Güneş kremini özellikle gündüzleri dışarı çıkmadan 25-30 dakika önce kullanmanız önerilir.
 Evde cildinize zeytinyağı sürerek canlı bir cilt elde edebilirsiniz. Zeytinyağı cilde nem depolar. Cilde kaybettiği nemi geri kazandırır.
Zeytinyağı içerisindeki E vitamini sayesinde cilt kusurlarını giderir. Cilde doğal bir parlaklık kazandırır.
Zeytinyağı ile sivilce, akne ve siyah nokta gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca cilt lekelerinin görünümünü hafifletebilirsiniz. Her gün cildinize az miktarda zeytinyağı sürebilirsiniz ya da nemlendirici kreminizin içerisinde birkaç damla zeytinyağı katabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler