Cildi çok hızlı yaşlandıran bakım hataları – Posta

Eylül 18, 2022 0 Yazar: admin

Her kadın genç bir cildin hayâlini kurar. Cildin yaşlanmasını önlemek adına birçok bakım ürününden ve yönteminden yararlanılır. Ancak cildinize bakım yaparken farkında olmadan zarar veriyor olabilirsiniz. Cildi hızlı yaşlandıran bakım hatalarını Posta.com.tr okurları için derledik.
CİLT TİPİNE UYGUN OLMAYAN ÜRÜNLER
Cildinize bakım yaparken cilt tipinize uygun ürünlerden kullanmıyorsanız cildinizin zarar görmesine sebep olabilirsiniz.
Cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanımı birçok cilt sorununa yol açar. Cildi erkenden yaşlandırır. Bu sebeple bakım yapmadan önce cilt tipinizi iyi belirlemeniz gerekir. Yağlı, karma, kuru ve hassas ciltlere en uygun ürünleri kullanmanız önerilir.
Cildinizin sağlığını korumanız için bakım uygulamalarını düzenli yapmanız gerekir.
Cilt bakımında aşırıya kaçmak ya da doğru bir rutine uymamak cildin erken yaşlanmasına yol açar. Cildinizi korumak istiyorsanız her gün bakım yapmanız şart.
Günlük pratik cilt bakım sıralaması;
Güneş ışınlarının cilde zararları herkes tarafından biliniyor. Aşırı UV ışınlarına maruz kalmak cildin erken yaşlanmasına sebep oluyor.
Bunu önlemek için cildinizi her mevsim güneşten korumanız ve güneş kremi kullanmanız gerekiyor.
Güneşin zararlı etkilileri ciltte kuruluk, kırışıklık, kalıcı kahverengi lekeler, kabarık kırmızı lekeler, ton farklılıkları gibi bir çok probleme yol açabiliyor. Bu sebeple güneş kremini asla çantanızdan eksik etmemeniz gerekiyor.
Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak gerekir. Ancak peeling uygulamasında aşırıya kaçmak cildin tahriş olmasına ve zarar görmesine sebep olur.
Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak istiyorsanız doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. Peeling yaparken olabildiğince nazik ve dairesel hareketlerle cildinize uygulamanız önerilir. Ayrıca haftada en fazla 2 kez peeling yapmanız gerekir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source