Cildi derinlemesine temizleyen doğal maskeler – Posta

Eylül 5, 2022 0 Yazar: admin

Evdeki malzemelerle cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırabilirsiniz. Her cilt tipinin rahatlıkla uygulayabileceği doğal maskelerle cildinizi her an temiz tutabilirsiniz. Cildi temizleyen bu maskelere bir şans verin.
YOĞURT VE LİMON
Yoğurt ve limon maskesi sayesinde gözeneklerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
Bu maske ayrıca gözenekleri sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Cildi canlandırır ve mat görünümünü ortadan kaldırır. Akne, sivilce ve siyah nokta gibi sorunları çözer.
Salatalık ve bal maskesi cildi yağdan arındırır. Cildin aydınlık ve temiz olmasına destek olur.
Gözenekleri temizleyerek cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Cildi kaybettiği nemini geri kazandırır.
Cildi nemlendirdiği için dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirir. Salatalık maskesini evde çok kolay bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.
Nar suyu cilt üzerinde mucize özellikler taşır. Müthiş bir antioksidan kaynadığı olan nar suyu, cildi besler. Cilt hücrelerini yenileyerek cildi onarır. Ciltte oluşan yaraları ve tahrişleri giderir. Cildi temizlediği için iltihaplanmayı önler. Akne, sivilce ve siyah noktaları kısa sürede kurutur.
Yeşil çayın cilde faydaları saymakla bitmez. Yeşil çay, tonik olarak kullanıldığında cildi arındırır ve temizler. Cilt kusurlarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Cildi tamamen yağdan arındırdığı için gözeneklerin tıkanmasını engeller.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source