Cildi güçsüzleştiren zararlı alışkanlıklar – Posta

Kasım 27, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı, mükemmel ve her zaman genç görünen bir cilde sahip olmayı her kadın ister.
Bazen cildinize düzenli olarak bakım yapsanız bile istediğiniz sonucu alamazsınız. Bunun sebebi cildinize zarar veren günlük alışkanlıklarınız olabilir. Cildi güçsüzleştiren ve zamanla cildin yaşlanmasına sebep olan bu bakım hatalarını öğrenmek için bu yazımıza bir göz atın.
MAKYAJI DERİNLEMESİNE TEMİZLEMEDEN UYUMAK
Her gün dışarı çıkarken ya da işe giderken yaptığınız makyajı akşam eve döndüğünüzde temizlemeniz gerekir.
Makyajınızı silmeden uyuduğunuzda cildinizin nefes almasına engel olursunuz. Bunun sonucunda da gözenekleriniz tıkanır. Cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar meydana gelir.
Cildinizin makyajdan dolayı hasar görmesini engellemek için makyajla uyumamanız gerekir. Makyajınızı derinlemesine temizledikten ve cildinizi nemlendirdikten sonra uyumanız önerilir.
Akne ve sivilce sorunuyla zaman zaman karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Yüzünüzde aniden çıkan sivilceler canınızı çok sıkar.
Onlardan kurtulmak için hemen sıkmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak sivilcelerinizi sıkmak cilt üzerinde daha çok yayılmasına sebep olur.
Ayrıca ciltte lekelenmeler oluşabilir. Sivilceleri sıkmak en kolay çözüm olarak görülse de çok yanlıştır. Bu sebeple cildinizde sivilce çıktığında asla onlara dokunmayın
Cildinizin sağlığını korumak için düzenli ve yeterli uyumanız gerekir. Düzensiz uyku cildinizin mat, yorgun ve bitkin görünmesine sebep olur. Çünkü cilt gece boyunca kendini daha kolay yeniler.
Sabah aydınlık ve canlı bir ciltle uyanmak için her gün 8 saat boyunca uyumanız gerekir. Ayrıca yatış şeklinizde cildinizin sağlığı için önem taşır. Cilt sağlığı için ideal olan sırt üstü uyumaktır. Böylece yüzünüz yastıkla temas etmez ve tahriş olmaz.
NOT: Yastık kılıflarınızı düzenli değiştirerek de cilt sağlığınızı korumaya yardımcı olabilirsiniz.
Piyasada birçok bakım ürünü bulunur. Bu bakım ürünleri genellikle her cilt tipi için ayrı ayrı üretilir.
Cildinize uygun olmayan ürünlerle bakım yapmak cilt yüzeyine zarar verir. Bu sebeple cilt bakımı kadar kullandığınız ürünlerin cildinize uygunluğu da büyük önem taşır. Cilt bakımı yapmadan önce cilt tipinizi belirleyin.
Cildiniz kuru, karma, yağlı, hassas ya da normal olabilir. Cilt tipinizi belirledikten sonra bakım ürünlerini satın alın. Böylece cildinizi daha doğru bir şekilde koruyabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler