Cildi yaşlı gösteren makyaj hataları – Posta

Kasım 8, 2022 0 Yazar: admin

Posta.com.tr | Makyaj, kimi zaman bizi gençleştireceğine yaşlı gösterebilir. Yanlış fondöten kullanımı, cildinizdeki kırışıklıkların daha çok ortaya çıkmasına, yanlış gölgeleme yapmak yüz hatlarınızın kötü görünmesine neden olur. Makyaj yaparken bazı noktalara dikkat etmek bu hataları yapmanızı engeller.    
KIRIŞIKLIKLARINIZ NEDEN DAHA FAZLA GÖRÜNÜYOR?
Sorun fondöten ya da göz çevresi aydınlatıcınızda olabilir. Cildinizi güzelce temizlemeden ve nemlendirmeden yanlış şekilde sürdüğünüz makyaj malzemeleri kırışıklıkları doldurmak yerine aralarından dışarı taşarak daha fazla görünmesine neden olur.
Göz çevresine kullanılan aydınlatıcılar genellikle en sık hata yapılan konular arasındadır. Fazla açık renk kullanmak, fazla yoğun sürmek ve yine göz çevresini nemlendirmeden yanlış şekilde uygulanan aydınlatıcılar kaz ayaklarındaki çizgilerin görünür olmasına neden olabilir.
MAKYAJ BAZI ÇUKURLARI KAPATIR
Kapatıcı fondöten öncesi makyaj bazı kullanmamak yaşlı gösteren bir cilt bakım hatası olabilir. Özellikle cildinizde gözenekler, küçük pürüzler, çukurlar ve sivilce izleri varsa makyaj bazı kullanmak önemli hale gelir. Makyaj bazları cildinizi fondöten için hazırlar.
Makyaj bazı, makyaj dünyasının efekti gibidir.
Primer olarak da bilinen makyaj bazları, ince çizgileri ve kırışıklıkları doldurur, makyajınız için temiz bir palet oluşturur ve daha iyi bir baz seviyesi sağlayarak genel olarak makyajınızın mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlar.
FAZLA IŞILDAMAK YAŞLI GÖSTERİR
Işıltı yüz güzelliğinizin doğru şekilde vurgulanmasını sağladığı için oldukça önemlidir ancak özellikle pürüzlü ve hafif kırışık ciltlerde yoğun ışıltılı ürünler kullanmak istemediğiniz bu noktaların parlayarak ön plana çıkmasına neden olur. Bu nedenle makyajınızı doğal görünen mat ürünlerle yaptıktan sonra sadece vurgu için ışıltı tercih etmek çok daha doğru olacaktır.
Elmacık kemiklerinin üzerine birkaç fırça darbesi onları daha çıkık gösterir. Bunu yanlış noktaya uygulamamaya özen gösterin. Yaptığınız vurgular kendi yüz yapınıza uygun olmalıdır.
Arkadaşınızın makyaj stili size uygun olmayabilir.
Burnunuzun üzerine dokunduracağınız bir ışıltı burnunuzu çok daha kalkık gösterebilir. Burun altınızı aydınlatmamaya özen gösterin.
FAZLA PUDRA KULLANMAK
Yaşlı gösteren makyaj hatalarından biri de fazla pudra kullanmaktır.
Pudra cildinizde harikalar yaratabilir ancak doğru kullanımı ve doğru ürün seçimi çok önemlidir aksi durumda cildinizde biriken bir kalıp gibi görünmeye başlayacak ve sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterecektir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler