Cildim çok kötü nasıl düzelir? – Posta

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Posta.com.tr | Cilt bakımı, süreklilik ve emek ister ancak endişelenmeyin. Cildinize iyi gelen doğru bakımı bulduğunuzda bunu sürdürmek oldukça kolay olacak. İster temel bakım kurallarını uygulayın, isterseniz cildiniz için güçlü bir cilt bakım rutini oluşturun, bu ipuçları cilt bakımınıza yeni bir ışık kazandıracak. İyi ve sağlıklı bir cilt için herkesin bilmesi gerekenler ve önemli ayrıntılar için mutlaka okumaya devam edin. 
Cildim çok kötü nasıl düzelir? Sorusunun yanıtı 2 anahtar noktada saklı
Siz zaten bunu biliyorsunuz! Hücrelerin yenilenmesi yaklaşık 4-6 hafta sürebilmektedir. Bu aslında ortalama bir sivilcenin iyileşme süreci ile eşittir. Bu nedenle cilt sorunları yaşıyorsanız mucize beklememelisiniz. Cilt bakımında süreklilik çok önemlidir. Birkaç gün güzel bir krem sürdünüz diye cildiniz bir anda düzelmez. 
Cildinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız kendiniz için ideal bir plan belirleyerek sürekli uygulamaya başlamanız gerekir. 
ADIM ADIM DAHA İYİ BİR CİLT 
Cilt sorunları, farklı bakımlar gerektirebilir. Sivilceleriniz veya lekeleriniz için farklı bir tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz. İnce kırışıklıklardan şikayetçiyseniz kırışıklık karşıtı bir bakıma ihtiyaç duyarsınız. Bunların hepsi günde 2 defa uygulayacağınız cilt bakım rutininize eklenebilir. 
Doğru planlamayla ilk haftadan itibaren cildinizdeki farkı göreceksiniz. 
Hangi yaşta olursanız olun, cildiniz her daim yenilenme içindedir ancak çevresel etkiler, beslenme, hava kirliliği, toksinler, sigara kullanımı gibi yaşam şekli ve tabi ki genetik yapınız cildinizi durumunu etkiler. Öte yandan dönemsel olarak karşılaşılan akne gibi cilt sorunları özellikle belli yaşlarda çok daha fazla görülebilir.
Cildinizde sizi en çok rahatsız eden sorundan başlamalısınız.
En kesin çözüm, cilt tipinizi öğrenmek ve cilt sorunlarınıza uygun çözümler hakkında bilgi almak için bir dermatoloğa görünmektir ayrıca profesyonel cilt bakımı, cilt mezoterapisi ya da PRP gibi cilt sorunlarına özel medikal estetik uygulamalarından faydalanabilirsiniz ancak bu konuyu evde kendi imkanlarınızla çözebilmek de mümkün. 
TEMEL BAKIM RUTİNİNDE BUNLARA DİKKAT!
Daha pürüzsüz ve sorunsuz bir cilt için temel kural düzenli olarak her gün cilt bakım rutininizi doğru bir şekilde uygulamaktır. Cilt bakım rutini, sabah ve akşam düzenli olarak uygulanmalıdır.
Temel cilt bakım rutini, temizlik, nemlendirme ve güneş korumadan oluşur. Her yaştan her kişi için günde 2 defa uygulanmalıdır. Cildinize destek olmak istiyorsanız, bunu asla atlamayın.
Cilt problemlerinizden evde kendi şartlarınızla kurtulabilmek için doğru cilt bakım ürünlerine ihtiyacınız var. Güzel haber şu ki, bu ürünlerin illa ki pahalı kozmetik ürünler olmasına gerek yok. Cildiniz için doğal ürünleri doğru şekilde ve düzenli kullanmak size güçlü bir cilt bakımı sağlayabilir.
Cilt tipinize ve cilt yapınıza uygun ürünler için biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmak biraz emek isteyecektir ancak ilk planlama sonrası her şey çok daha kolay olacak. 
Cilt için uygun ürün nasıl seçimine ve kullanımına dair ipuçları:
İŞTE GÜÇLÜ BİR CİLT BAKIM RUTİNİ İÇİN KRİTİK İPUÇLARI
Temel cilt bakım rutini cildinizi günlük kirden ve çevresel etkilerden korur ancak cildinizi iyileştirmek istiyorsanız daha güçlü bir bakım rutinine ihtiyacınız var. Bunun için tonik, peeling, maske ve tabi ki çeşitli serumları doğru sırayla doğru şekilde kullanmanız önemlidir. 
Cilt bakımında yağ bazlı ürünler su bazlı ürünlerden sonra kullanılmalıdır. Pahalı serumlarınız hafif ve güçlüdür bu nedenle temizlikten hemen sonra ilk olarak onların sürülmesi gerekir. Her zaman en son katmak güneş koruyucudur. Yüzünüz için uygun güneş koruyucuyu her mevsim dışarı çıkarken mutlaka kullanın. Uzmanlar güneşin erken yaşlanmanın en en önemli nedeni olduğunun altını çiziyor. 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler