Cildin elastikiyetini artırıyor! Sıkılık kaybını anında önlüyor – Posta

Aralık 8, 2022 0 Yazar: admin

Sıkı, genç ve kusursuz görünen bir cilt her kadının hayâli. Ancak yaşınız ilerledikçe cildinizdeki kolajen üretimi azalır.
Cilt yavaş yavaş elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu durumda cildinizde sarkmalar meydana gelir. Cildin sarkmasını önleyebilmek için sıkılaştırıcı maskelerden faydalanabilirsiniz.
Bunun için evde tamamen doğal maskeler yapabilirsiniz. Cildi sıkılaştıran, toparlayan ve aydınlatan doğal maskeleri Posta.com.tr okurları için derledik.
ALOE VERA
Aloe vera her derde devadır. Özellikle doğal cilt bakımında aloe veranın faydaları saymakla bitmez.
Aloe vera cildi besler ve onarır. Cildin doğal nem dengesini korur. Aloe vera cildin erken yaşlanmasını ve kırışmasını engeller.
Ciltte zamanla meydana gelen sıkılık kaybını ortadan kaldırır. Tüm gözenekleri ve cildi sıkılaştırarak genç kalmanıza yardımcı olur. Aloe vera ayrıca cildiniz için doğal bakım kremi görevi görür.
Kakao genellikle her cilt tipine uyun en etkili doğal sıkılaştırıcı maskelerden biridir.
Kakaonun içerisinde yüksek orandan antioksidan ve vitamin bulunur. Cilt için mükemmel bir koruyucudur.
Bal ve yoğurt cildi nemlendirerek güçlendirir. Bu 3 malzeme bir araya geldiğinde cilt için harika bir sıkılaştırıcı maske oluşur. Kısa sürede cildi toparlayarak daha genç ve sıkı görünmesine yardımcı olur.
Yumurtanın akını kullanarak hazırlayacağınız maske sayesinde gözeneklerinizi sıkılaştırabilir ve cildinizi toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz.
Yumurta akı özellikle sarkmış ciltleri kısa zamanda toparlıyor. Cildin aydınlık ve canlı olmasını sağlıyor.
Yumurta akı ayrıca cilt kusurlarını da gideriyor. Ciltteki sivilce ve akne gibi sorunları çözüyor.Sivilcelerin kısa zamanda kurumasına yardımcı oluyor.
Salatalık doğal cilt bakımı ve göz çevresi bakımı için çok sık kullanılır. Salatalık ile canlı, aydınlık ve parlak bir cildiniz olabilir.
Salatalığın içerisinde bol miktarda su bulunur ve cildinize nem depolar. Salatalık düzenli kullanıldığında cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur. Cildi toparlar ve sıkılaştırır.
Salatalık cildi sıkılaştırırken, cildin kırışmasını da engeller. İnce çizgilerin görünümünü azaltır.
Salatalık ile göz çevresi bakımı da yapabilirsiniz. Salatalık, göz çevresini nemlendirir ve kırışmasını engeller. Göz altı morluklarını hafifletir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler