Cildiniz için bitter çikolatanın faydaları – Cilt Bakımı – Posta

Ekim 27, 2022 0 Yazar: admin

Kakaonun cildiniz üzerindeki etkileri oldukça şaşırtıcı. 
Kakaonun cilde etkileri üzeirne yapılan bir araştırmada, 6-12 hafta boyunca her gün yüksek oranda antioksidan içeren kakao tozu tüketenlerin daha dayanıklı ve nemli bir cilde sahip oldukları görüldü. Ciltleri ayrıca daha az pürüzlü ve kuruydu; güneş hasarına daha az duyarlıydı ve daha iyi bir kan akışına sahipti.
Cilde iyi gelen besinlerden bitter çikolatanın cildinize olan faydalarından maksimumda yararlanmak ve ilave şekeri en aza indirmek için minimum %70 kakao içeren saf çikolata tükettiğinizden emin olun.
KAKAONUN GÜZELLEŞTİRİCİ ETKİLERİ
Aşırıya kaçmadan tüketeceğiniz bitter çikolata, içeriğindeki yoğun kakaoda bulunan flavanoller ve antioksidan özellikteki bileşenlerin cilde etki etmesine imkan sağlar. Bitter çikolata yemek cildindeki kuruluğu azaltır, cildine ihtiyacı olan nemi sağlar ve cildinin ışıltılı görünmesine yardımcı olur.
Kakaonun faydalarından yararlanıp, aynı zamanda kilo alımını önlemek adına günlük 28 gram bitter çikolata yemek yeterlidir. Bu yaklaşık 150 kalori ile güzelleşmenizi sağlayabilir. Bunun için yüksek oranda kakao içeren çikolatalar tüketmelisiniz. 
Kakaonun cilt üzerindeki faydalarını alabilmek için her gün küçük bir miktar bitter çikolata tüketebilirsiniz ayrıca kakao maskesi yaparak cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. 
 
 
UYGULAMASI
Tüm malzemeleri cam kasenin içerisinde karıştırın.
Yüze sürülecek kıvama geldiğinde ise göz çevresi hariç yüz, boyun ve göğüs çevresine sürebilirsiniz.
Maskeyi uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizleyin
Uygulama sonrası cildiniz ılık suyla yıkayın ve nemlendirmeyi unutmayın.
Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler