Cildinizdeki sivilceleri mıknatıs gibi çekecek: İşte 3 malzemeli doğal karışım – Haberciniz

Ekim 26, 2022 0 Yazar: admin

Sağlıklı bir ciltte genellikle sivilce problemi yaşanmaz. Ancak bazı zamanlar sivilce sorunu yaşayabilirsiniz. Kötü bir beslenme nedeniyle akşam yatıp sabah kalktığınızda sivilceli bir yüzle karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki sivilcelere karşı nasıl mücadele etmek gerekir? İşte sivilceleri mıknatıs gibi çekecek doğal sivilce karşıtı karışım:
ÜÇ MALZEMELİ SİVİLCE KARŞITI KARIŞIM
Doğal olan her şeyi cildinize sürmeniz yanlıştır. Bu ürünler kötü bir etkiye neden olarak cildin daha da kötüye gitmesine yol açabilir. Ama bazı karışımlar da cilde kimyasal dolu kremlerden daha iyi gelir. Ciltte oluşan sivilce ve lekeleri mıknatıs gibi çekebilecek güzel bir karışımın tarifini veriyoruz. Size gerekli olan malzemeler biraz ekşi yoğurt, 1 küçük patatesin suyu ve 1 tatlı kaşığı pirinç unudur.
Gerekli malzemeler
Tüm ürünleri bir kaseye ekleyip güzelce karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra güzel bir kıvam alacaktır. Ekşi yoğurdunuz yoksa bir yoğurdu 1-2 gün bekletip de kullanabilirsiniz. Yoğurttaki laktik asit, sivilceleri gidermek için etkilidir. Cilt bakımınızda bu ürünü kullanarak fark yaratabilirsiniz. Işıltılı bir görünüme sahip olduğunuzda siz de yoğurdun gücünü göreceksiniz.
Cildinize sürüp 10 dakika bekletmeniz yeterli olacak
Bu ölçüler içinde 1 hafta kadar kullanabileceğiniz bir maske elde etmiş oluyorsunuz. Cam bir kaba alarak bu karışımı buzdolabında saklayın. Karışımı cildinize sürüp 10 dakika bekleyin. Ardından durulayın. Haftada 3-4 kez bu karışımı kullanabilirsiniz.
KAYNAK: Haberciniz

source

Linkler