Cildinizi kış aylarına hazırlayın! Güçlendirin ve… – Posta

Eylül 22, 2022 0 Yazar: admin

Kışın cildiniz soğuk havalar sebebiyle daha hassas bir hale gelir. Cildiniz gün içerisinde nemini daha çok kaybeder. Kuru ve pul pul dökülür. Kışın bu sebeple cilt bakım rutinlerinde değişiklik yapmak gerekir. Cildi kış aylarına karşı güçlendirmek için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.
BOL NEMLENDİRİCİ UYGULAYIN
Kış aylarında soğuk havaların etkisiyle cildiniz diğer mevsimlere göre daha çok kurur. Kuru cilt rahatsızlık hissi verir. Pul pul dökülür. Tahriş ve kızarıklıklar meydana gelir. Ayrıca cilt daha çabuk kırışır.
Nemlendirici kullanarak cildiniz dış etkenlere karşı güçlendirebilirsiniz. Bu sebeple her gün cildinizi temizledikten sonra bol miktarda nemlendirici uygulayın. Nemlendiricileri cildinize göre seçmeyi ihmal etmeyin.
Genellikle herkes cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için sadece yazın güneş kremi kullanılması gerektiğini düşünür. Ancak sadece yaz aylarında güneş kremi kullanmak doğru değildir.
Kışın da cildinizi güneş ışınlarından korumanız gerekir. Güneş ışınlarının zararlı etkileri ciltte lekelere ve tahrişlere sebep olur.
Kışın daha hassas ve duyarlı olan cildinizi korumanız gerekir. Bu sebeple dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş kremi uygulamanız önerilir.
Göz çevresi yüzünüzdeki en hassas alanı oluşturur. Dış etkenlere karşı daha güçsüz olan göz çevresine ekstra bakım yapılmadığında kırışıklıklar ve ince çizgiler ortaya çıkar. Bu sebeple özellikle kış aylarında göz çevresi bakımını aksatmamak gerekir.
Göz çevresi bakımı için uygun olan ürünleri düzenli olarak kullanın. Her gün yeterli miktarda su için ve uyku düzeninize dikkat edin. Böylece daha aydınlık bir göz çevreniz olabilir.
Bazı uygulamaların özellikle güneş ışınlarının çok aktif olmadığı kış aylarında yapılması gerekir. Cildinizde akne, sivilce, siyah nokta, koyu lekeler ya da kırışıklık gibi bir çok sorun olabilir. Bu cilt problemlerini bazen evde uyguladığınız bakımlarla önleyemezsiniz.
Kış ayları bu cilt problemlerini çözmek için idealdir. Cildinizdeki problemler için kış aylarında uzman desteği alabilirsiniz. Örneğin yüzünüze lazer yaptırabilir ya da cilt ilaçlarıyla sorunlarınızı tedavi edebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source