Cildinizi kışa hazırlamak için tavsiyeler… Uzmanı madde madde paylaştı – Türkiye

Kasım 8, 2022 0 Yazar: admin

Mevsim geçişlerinde her cilt tipinin farklı reaksiyonlar gösterdiğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Şirin Çelik, cildi kışa hazırlamak için tavsiyeler sundu.
Cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak için özellikle bu dönemlerde su tüketiminize dikkat edin. Yeterli su içmenin yanı sıra sebze ve meyve sularının tüketiminin de cildin nem seviyesini ölçülebilir düzeyde arttırdığı yapılan çalışmalarla gösterilmiştir. Düzenli beslenme, yeterli protein alımı, antioksidanlar ve vitaminle bu dönemde size iyi gelecektir. Cildin lipid bariyerini koruyacak medikal nemlendiricilerin de kullanılması fayda sağlayacaktır.
Gün ışığının olduğu her saatte UV ışınlarına maruz kalıyoruz. Bu da cildimizde kırışıklık, lekelerde koyulaşma, matlık gibi sorunlara yol açıyor. O yüzden kış mevsimi dahi olsa güneş koruyucumuzu yanımızdan ayırmamalı ve düzenli periyodlarda cildimize uygulamalıyız. 
Kolajen vücudumuzun en önemli yapı taşlarından biri. Saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda kısacası vücudumuzun birçok yerinde bulunan bir protein. Ancak malesef yaş ilerledikçe vücudumuzdaki kolajen miktarı azalıyor. Bu da ciltte birçok olumsuzluğa neden oluyor. Bu sebeple kolajeni içeriden takviye etmek çok önemli. Bunun için hastalarımıza bazı uygulamalar öneriyoruz. DNA Işıltısı uygulaması içeriğindeki polinükleotitler sayesinde kolajeni arttırarak deri elastikiyetini geri kazandırıyor ve güçlü lifting etkisi gösteriyor. Bu nedenle son dönemde sıkça tercih ediliyor. 3 – 4 seans uygulanmasıyla ciltteki yaşlanma etkilerini doğal yollarla tersine çevirerek cildin daha genç, sıkı, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. 
Cilt kuruluğu mevsim geçişlerinde en sık yaşanan problemlerin başında geliyor. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçerek cildinizi günlük olarak nemlendirin. Ancak mevsim geçişi gibi zamanlarda cildin nem ihtiyacı fazlalaşabilir. O yüzden cildi içten de nemlendirmemiz gerekir. Bunun için Milano gençlik aşısı (UpGrade) uygulamasını sıklıkla kullanıyoruz. Bu uygulama cildin nemini düzenliyor. 
Ciltte ton farklılıkları, lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar, matlıklar ve gözeneklerdeki genişlikler çok sık karşımıza çıkan problemler arasında yer alıyor. Bu konuda iğneli uygulama yaptırmak istemeyenler için en iyi seçeneklerden biri akıllı peeling uygulaması. İğnesiz uygulanan bu yöntem, bir yandan cildi gençleştirirken bir yandan da canlılık ve dirilik kazandırıyor.

source

Linkler