Cildinizi korumak için en etkili 4 adım – Posta

Kasım 3, 2022 0 Yazar: admin

Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle cildiniz zarar görebilir. Soğuk hava cildinizin kurumasına, çatlamasına ve tahriş olmasına sebep olabilir.
Soğuk havalara karşı cildi korumak ve güçlendirmek gerekir. Cildinizin hasar görmesini engellemek için her gün uygulamanız gereken 4 basit adımı bu yazımızda bulabilirsiniz.
CİLT TEMİZLİĞİ
Kış aylarında cildinizi korumak istiyorsanız her gün cildinizi temizlemeniz gerekir. Gün içerisinde biriken yağ, kir ve makyaj kalıntıları gözeneklerin tıkanmasına sebep olur.
Cildinizi temizleyerek gözeneklerin tıkanmasını engelleyebilirsiniz. Cildinizi temizlerken mutlaka cilt tipinize en uygun ürünü tercih etmeniz gerekir.
Kış aylarında cildiniz daha fazla neme ihtiyaç duyar. Cildinizi güçlendirmek ve korumak için mutlaka nemlendirici uygulamanız gerekir.
Nemlendiriciler cilt kusurlarını giderir. Cildin dış etkenlere karşı daha güçlü olmasına yardımcı olur. Cildin kurumasını ve tahriş olmasını engeller.
Sağlıklı bir cilt için her gün cildinizi temizledikten sonra nemlendirici uygulayın. Yağlı ciltler için su bazlı nemlendirici, kuru ciltler içinse yağ bazlı nemlendiricileri kullanabilirsiniz.
Makyaj yapmayı çok seviyor olabilirsiniz. Ancak kış aylarında yoğun makyaj yapmak cildinizin nefes almasını engeller.
Cildiniz nefes almadığında makyajdan dolayı gözenekleriniz tıkanır. Kış aylarında cildinizi olabildiğince doğal halde bırakmanız önerilir. Aşırı yağlı ve yoğun fondötenleri kullanmayı bırakmanız gerekir. Eğer makyaj yapmaktan vazgeçemiyorsanız cildinize zarar vermeyen ürünleri tercih etmeye özen gösterin.
Genellikle herkes cildini sadece yaz aylarında güneşten korur. Ancak sadece yaz aylarında güneş koruyucu krem kullanmak doğru değildir.
Güneş kremlerini her mevsim kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kış aylarında da cildinizi UV ışınlarından korumanız şart. Bu sebeple her gün dışarı çıkmadan 20-25 dakika önce güneş koruyucu kreminizi mutlaka sürün. Gün içerisinde güneş koruyucu kreminizi mutlaka tazeleyin.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler