Cildinizi parlatmanın zamanı geldi! Cildinize bakmaya doyamayacaklar: İşte 2 farklı ev yapımı maske tarifi – KARAR

Eylül 9, 2022 0 Yazar: admin

Düzenli bir cilt bakımı rutini, cildinizi iyileştirebilir, akneyle savaşabilir ve yağlılığı kontrol edebilir. Ancak harika sonuçlar elde etmek için lüks bir spaya ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin. İşte ev yapımı doğal cilt maskeleri…
Bir yüz maskesi cildinizi yenileyebilir ve nemlendirebilir. Bunlar etkili tedavilerdir, çünkü bileşenler cildinizde yaklaşık 10 ila 30 dakika kalabilir. Besinler ve vitaminler cildinize nüfuz eder, gözeneklerinizi derinlemesine temizler ve en dıştaki ölü deri tabakasını temizler. Yüz maskeleri cildi temizleyebilir, sıkılaştırabilir, eksfoliye edebilir, yumuşatabilir ve aydınlatabilir.
İşte bir yüz maskesinin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için yapılması ve yapılmaması gerekenler.
Yapılacaklar:
Yapılmayacaklar:
Mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak ev yapımı bir yüz maskesi yapabilir ve yüzünüze ihtiyaç duyduğu besin ve nemi sağlayabilirsiniz.
basliksiz-7.jpg
Enflamasyon sonrası hiperpigmentasyon, genellikle akne, yaş veya güneş hasarı nedeniyle cildin koyu bölgelerine işaret eder. Dermatolojik tedaviler hiperpigmentasyonu azaltmaya yardımcı olabilir, ancak pahalı olma eğilimindedirler. İltihabı da azaltan bir zerdeçal maskesi ile paradan tasarruf edebilir ve cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.
İçindekiler:
Yapılışı:
Düzenli yüz bakımları, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilir ve daha sıkı, daha sıkı bir cildi teşvik edebilir. Kollajen üretimini uyarmak için avokado ve kakao tozu ve cildi nemlendirmek ve yumuşatmak için bal kullanın.

source