Cilt bakım rutinine bu saatte başlayın! Pürüzsüz bir tene sahip olacaksınız – Sabah

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

Sağlam ve kusursuz bir cilt elde etmek için, geceleri bir cilt bakım rutinine sahip olmak büyük önem taşır. Dış etkenlere bağlı kirlenme, stresli bir yaşam gibi faktörler, gözeneklerde tıkanma, mat bir görünüm gibi sorunlar ortaya çıkarır. Fakat tüm gün boyunca maruz kaldığınız bu sorunları ortadan kaldırmanın en iyi yolu; gece cilt bakımıdır.


Sağlıklı bir yaşam tarzı ve gece cilt bakımı rutini ile cilt hücreleri kendilerini normal şekilde yenilemeye ve düzeltmeye başlar. Özellikle belirli temel adımları izlediğinizde ve cildiniz için ihtiyaç duyduğunuz rutini uyguladığınızda en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.
SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN UYGULANMASI GEREKEN BAKIM RUTİNİ
İlk adım; makyajınızı uygun bir temizleyici ile çıkarmaktır. Kozmetik temizleyiciler, cildiniz için tahriş edici olmamalı. Özellikle yoğun kimyasal içeriğe sahip cilt temizleyicilerinden uzak durulması önemlidir. Örneğin; tatlı badem yağını bir makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz.


Pürüzsüz ve nemlendirici bir cilt için tonik kullanın. Tonikler, ayrıca kirliliği, yağı ve tıkanıklığı temizlemeye yardımcı olur. Özellikle gül suyu içeren yüz toniği normalde aynı nemlendiricidir. Bu tonik, hem cildi nemlendirir, gözenekleri kapatır ve cilt rengini eşitler. Bir pamuğa biraz tonik dökün ve nazikçe sürün. Doğal gül suyu ve salatalık kullanarak boynunuza ve cildinize uygulayabilirsiniz.
Cildinizin dış bariyerini korumak için serum uygulaması da yapabilirsiniz. Serumu her zaman cildinize uygun bileşenlerden seçmeyi unutmayın. Bu sayede cildinizde dolgun ve parlak bir görünüm ede edebilirsiniz. Özellik L-askorbik asit ve hyaluronik asit içeren yüz serumları çilt için yenileyici bir özelliğe sahiptir.


Cildinizi nemlendirin. Hem organik hem de kimyasal içeriklere sahip birçok nemlendirici arasından mutlaka uzman tavsiyesine göre bir seçeneğe karar verebilirsiniz. Böylece son adım olarak cildinizi nemlendirmek, en iyi cilt tonuna sahip olmanızı kolaylaştırır.
Gece cilt bakım rutini, cildin daha hızlı iyileşmesini sağlarken aynı zamanda cilt hücrelerinin de iyileşmesini hızlandırır. Uyumadan önce cilt bariyerini korumak için mutlaka makyajınızı çıkarmalısınız. Aksi taktirde, sivilceler, cilt çatlakları ve kusurlara neden olabilir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler