Cilt bakımı hatalarına dikkat! Herkes yapıyor – Posta

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

Daha güzel bir cilde sahip olmak için herkesin cildi için oluşturduğu bakım rutinleri vardı. Uyguladığımız bakımlarla daha güzel ve canlı bir cilde kavuşmanın hayalini kurarız. Ancak bunu yaparken bilmeden yaptığımız hataları uygulamalar var. Cildimize uyguladığımız bu hataları uygulamalar, sağlıklı bir cilde kavuşmamızı engeller.
1- BİR ÜRÜNÜ ÇOK UZUN SÜRE KULLLANMAK
Cildinize en uygun ürünü bulmak epey zordur. Doğru ürünü bulmak bazen çok zaman alır. Cilt tipimize en uygun ürünü bulduğumuzda da ondan vazgeçmez istemeyiz ve uzun süre kullanırız. Ancak aynı ürünü uzun zaman kullanmak çok parlak bir fikir değildir. Cildiniz bu ürünlere uyum sağlar ve uzun vadede alışkanlık haliyle getirdiği için cilt sorunlarınızın çözümünde etkisini azaltır. Sürekli kullandığınız aynı ürün gözle görülür sonuçlar almanızın önüne geçer.
Cilt bakımı yaparken kullandığımız ürünleri belli bir sıralamaya göre uygulamak önem taşıyor. Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin daha etkili olmasını istiyorsanız günlük rutininizin için bir sıralama oluşturmanız gerekiyor.
Örneğin, önce cildinizi jel ya da köpük yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Ardından mutlaka sıkılaştırıcı etkisi bulunan bir tonikle cildinizi silmeniz en doğru 2. adımdır. Daha sonra cildinize aydınlatıcı etkili bir serum uygulamalısınız.
Serum cilde emilimini gerçekleştirdikten sonra cildinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirmek gerekiyor. Hafta 1 olarak da cildinize uygun maske ve peelinglerden yararlanmamız cilt bakımınınız için doğru bir sıralama olacaktır.
Zaman zaman cildimizde beliren sivilceler can sıkan temel sorunlardan biridir. Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli akne giderici ürünlere başvurur. Bu ürünlerden de en hızlı sonucu almak isteriz. Ama ne yazık ki burada anında sonuç almak mümkün değil. Sivilce için kullandığınız ürünler hemen sonuç vermez.
Etkili sonucu almak için aradan 30 gün kadar bir sürenin geçmesi gereklidir. Cilt kendini bu sürede yeniler. Sivilce için ürünler kullanırken güneş kremi kullanımı da ihmal edilmemelidir. Çünkü bu ürünler cilt soyucu ve yenileyici özelliğe sahip olduğu için güneş ışınlarıyla temas edince ciltte lekelenmeleri artırabilir.
Cilt bakımı yaparken en çok yapılan hatalardan biri her duyulan ürünü ya da doğal yöntemi denemektir. Herkesi cilt tipi ve yapısı farklıdır. Kiminiz karma ve yağlı cilde sahipken kiminizin cildi ise kurudur. Her cilt tipi içinde öğrenilen her uygulama doğru olmaz.
Çevremizden duyduğumuz tavsiyeleri uygulamak isterken bu sebeple iki kez düşünmeliyiz. Belki de cildimize uygun olmayan bir tavsiyeyi uyguluyoruzdur. Bu sebeple cildinizi iyi tanıyın ve kullanacağınız şeyler üzerinden detaylı araştırmalarda bulunun.
Gerek yüzümüze gerek se vücudumuza nazik davranmamız gerekir. Cildimizi sert cisimlerle temizlemeye kalktığımızda ona en büyük kötülüğü yapmış oluruz.
Cildimizi temizlerken olabildiğince hassas ve nazik davranmak gerekir. Cildimizi çizmeyecek ve çok fazla kurutmayacak ürünlerle cilt temizliği yapılmalıdır.
Yumuşak formda olan temizleyiciler tercih edilmelidir. Yüz temizleyici fırçalarla cildinizi temizliyorsanız bu da çok büyük hatalardan biridir. Cildinizi ellerinizi kullanarak temizlemeniz daha doğru olacaktır.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler