Cilt bakımına yeni başlayanlar için öneriler nelerdir? Kolay cilt bakımı nasıl yapılır? – Cilt Bakımı – Posta

Kasım 4, 2022 0 Yazar: admin

Yağlı, karma, kuru ve hassas tüm ciltlerin düzenli olarak cilt bakımı yapması gerekir.
Cildinizin ihtiyacına göre belirleyeceğiniz bakım rutiniyle her zaman bebek gibi pürüzsüz bir cildiniz olabilir. Cilt bakımına yeni başladıysanız ve izlemeniz gereken yollar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın.
TEMİZLEME
Cilt bakımına nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız ilk önce cildinizi temizlemeniz gerektiğini unutmamanız gerekir.
Cilt bakımının ilk ve en önemli aşamaları arasında yer alan cilt temizliği cildi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırır. Cilt temizliği yapmadan önce cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük satın almanız önerilir. Bu ürünlerle yapacağınız temizleme işlemi ile cildinizi ferahlatabilirsiniz.
Cildinizi detaylı bir şekilde yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak için bazen sadece temizleme işlemi yapmak yeterli gelmez. Cildinizi temizledikten sonra ardından mutlaka tonik kullanmanız gerekir.
Tonik ya da toner denilen ürünler gözenekleri derinlemesine arındırır. Ayrıca cildi sıkılaştırarak akne, sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin oluşmasını engeller.
En az cildinizi temizlemek kadar nemlendirmeniz de çok önemlidir. Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka her gün düzenli olarak nemlendirici uygulamanız şart.
Nemlendiriciler cildi dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirir. Cildin erken yaşlanmasını ve kırışmasını engeller. Nemlendiriciler cildi besler, onarır ve rahatlatır. Bu sebeple cildinizi temizledikten ve tonik kullandıktan sonra mutlaka nemlendirici kremle masaj yapın.
Yeni başlayanlar için gündüz cilt bakımının son aşamasında cildi güneşten korumak yer alıyor. UV ışınları cilde ciddi zararlar veriyor. Cildinizi güneçten korumadığınız zaman lekeler, tahriş ve kırışıklık gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.
Cildi güneşten korumanın en basit yolu düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanmaktan geçiyor. Gündüz cilt bakımını tamamladıktan sonra dışarı çıkmadan 25-30 dakika önce güneş koruyucu krem sürmeniz öneriliyor. Güneş kremlerini sadece yazın değil her mevsim kullanmanız gerekiyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler