Cilt bakımında çift aşamalı temizlik nedir? Ne zaman gereklidir? – Posta

Ağustos 28, 2022 0 Yazar: admin

Cilt için iyi bir bakım rutini günler içerisinde cildinizin yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar. 
Pürüzleri giderir. Gözenekleri küçültür ve nihayetinde sizi yaşlanma izlerine karşı korur. 
Cilt bakımı rutini oluştururken en çok merak edilen sorulardan biri de, cildinizin çift aşamalı temizliğe ihtiyacı olup olmadığıdır. Bunun için öncelikle cilt bakımı rutinin aşamalarına göz atalım. 
Peki, çift aşamalı temizlik nedir? Ne zaman tercih etmelisiniz? İşte yağ bazlı ve su bazlı temizleyiciyi ayrı ayrı kullanmanın önemi…
Cilt bakım rutininin hem erkekler hem de kadınlar için olmazsa olmaz 3 temel aşaması temizlik, nemlendirme ve güneşten korumadır. 
Temizlik cilt bakımı için oldukça önemlidir.
Yaygın yapılan bir hata olarak, makyaj yapmayan ya da gününü evde geçiren kişiler ciltlerini günde 2 defa temizlemeleri gerektiğini düşünmez ancak günlük havadaki toz ve kir cildin doğal ürettiiği sebum ile birleşerek gözenekleri tıkar. 
Bunun için günde 2 defa cildinizi uygun bir temizleyici ile temizlemelisiniz. 
Cilt bakım temizliği için, 
Su bazlı, jel veya köpük bir temizleyici ve temizleyici temizleyen bir tonik ya da misel su yeterli olur ancak gün içerisinde güneş kremi kullandığınızda cildinizi iyi şekilde arındırmanız daha büyük önem kazanır. 
Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz ve her gün güneş kremi sürüyorsanız çift aşamalı temizlik daha önemlidir. 
Bunun için yağ bazlı bir temizleyici ile cilt tüm bu atıklardan arındırılır.
Daha sonrasında su bazlı temizleyici ile gözenekler açılır. 
Cilt temizliğinin yaklaşık 1 dakika boyunca yapılması gerekir. Daha kısa sürede yaptığınız temizlik cildinizi yeterince arındırmadığı için cildinizin sivilcelenmesine ya da pürüzlere neden olabilir.  
 
KİMLER UYGULAMALI? 
Her gün dışarı çıkıyorsanız cildinize güneş kremi sürmelisiniz. Güneş kreminin cildinizde sivilce ya da pürüz yapmasını istemiyorsanız, çift bazlı temizliğe geçmeniz önerilir.
Yağlı cilde sahip kişiler için çift aşamalı temizlik önemlidir. Fazla sebumun cildinizden arınmasını sağlar.
ÇİFT AŞAMALI TEMİZLİK NASIL UYGULANIR? 
ÇİFT AŞAMALI TEMİZLİĞİN FAYDALARI NELERDİR?
Cildinize çift aşamalı temizlik uyguluyorsanız bunu sadece akşamları uygulamak yeteri olacaktır. 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler