Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar

Eylül 10, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

CİLT SORUNLARINA İYİ GELEN KAPLICALAR

Cilt hastalıkları egzama, sedef, akne, mantar, selülit gibi vücutta şekil ve renk bozukluğuna neden olan hastalıklardır. Bu hastalıklar için en iyi kaplıcaların bir listesini hazırladık. Cilt hastalıklarınızdan kaplıcalar sayesinde kurtulabilirsiniz.

Cilt Hastalıklarına İyi Gelen Kaplıcalar

– Kangal Balıklı Kaplıcaları

Kangal Balıklı Kaplıcaları Sivas ilinde bulunmaktadır. Kangal Kaplıcaları özellikle de sedef hastalığına çok iyi gelir. 37 derece sıcaklıkta bulunan balıkların tedavi edici özelliği sayesinde cilt hastalıklarınıza çare bulabilirsiniz. Beni balıkları ve Yağlı balık türündeki balıklar ile tedavi gerçekleştirilir. Balıklar havuza girdiğinizde çevrenize toplanarak yara olan yerleri emmeye başlarlar. Balıkların dişleri bulunmadığı için oldukça tehlikesiz bir tedavi yöntemidir. 3 hafta devam edilen havuz kürleri ile cilt hastalıklarınız geçmiş olacaktır. Suyun ph seviyesi 7.2dir. İzotermal yapıya sahip olup romatizmal hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir.

– Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi

Gazlıgöl Termal Merkezi Afyon ilinde yer almaktadır. Sularının şifalı olduğu bilinen Gazlıgöl kaplıcaları cilt hastalıklarının tümüne iyi gelir. Şifalı suyundan günde iki kere faydalanarak hastalıklarınıza çare bulabilirsiniz. Cilt hastalıklarının yanı sıra kireçlenme ve solunum yollarına da iyi gelen termal kaplıcalardandır.

– Harlek Termal Turizm Merkezi

Harlek otel Kütahya’ya 27 km uzaklıktadır. Su sıcaklığı 26- 43 derece arasında değişen turizm merkezinin cilt hastalıklarına şifa olduğu bilinir. Romatizmal hastalıklar, karaciğer ve safra yolları hastalıkları üzerinde de etkilidir.

doğal kaplıcalar

– Sultaniye Termal Turizm Merkezi

Muğla iline bağlı Köyceğiz ilçesinde bulunur. Su sıcaklığı ortalama olarak 42 derecedir. Cilt hastalıkları için etkili şifalı suyu vardır. Suyun bileşiminde klorür, sodyum, hidrojen sülfür ve bromür vardır. Ph değeri ortalama olarak 6.70 civarındadır. Suyundan içerek ve banyo yapma yöntemi ile yaralanabilirsiniz.

– Şifne Termal Otel

Şifne termal otel İzmir iline bağlı Çeşme ilçesine 8 km uzaklıktadır. Şifne oteldeki suyun diğer termal otellere göre daha faydalı olduğu bilinir. Bunun nedeni deniz suyunun magmaya indikten sonra ısınıp temizlenerek termal suya dönüşmesidir. Bu yüzden daha şifalıdır. Suyun en yüksek sıcaklığı 58 derecedir. Magnezyum, potasyum, klorür gibi maddeler barındırır. Ciltteki hücrelerin yenilerek yeniden yapılanmasını sağlar. Özelliklede sedef ve egzama hastalığına sahip olan kişiler tarafından tercih edilir.

– Kurşunlu Kaplıcaları

Kurşunlu Kaplıcaları Manisa ilinin Salihli ilçesine 6 km uzaklıktadır. Kaplıca suları kurşunlu ve kükürtlü bir yapıdadır. Sularının sıcaklığı ortalama olarak 50 derecedir. Kaplıca suları cilt hastalıklarını tedavi edici özelliktedir. Suyun içinde bulunan kükürt sayesinde cildinizdeki sorunlu bölgeler tedavi edilir.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler