Cilt için adeta mucize… Bakım rutinine mutlaka ekleyin – Posta

Ekim 20, 2022 0 Yazar: admin

Doğal yağlar, cilt bakımında çok sık kullanılır. Aydınlık, pürüzsüz ve canlı bir cilt istiyorsanız cilt bakım rutinine bazı doğal yağları eklemeniz gerekir. Gerek cildi nemlendirmek gerekse parlak ve sağlıklı görünüm elde etmek adına kullanılan doğal yağlara mutlaka bir şans vermelisiniz.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Hindistan cevizi yağı, cilt ve saç bakımında kullanılan en popüler yağlar arasında yer alır. Hindistan cevizi yağı, cildi besler ve onarır. Cildin nem ihtiyacını karşılar. Özellikle kuru ciltler üzerinde çok etkilidir.
Hindistan cevizi yoğun bir yapıda olduğu için genellikle akşamları uyumadan önce az miktarda ve masaj yaparak uygulamak gerekir.
Sarı kantaron yağı, ciltte meydana gelen yara ve yanık gibi sorunlar üzerinde kullanılır. Cilt lekelerini açarak cilt tonunu eşitler. Sivilce, akne ya da güneş lekeri üzerinde de etkisi çok fazladır. Kısa sürede aydınlık ve eşit bir cilt tonuna ulaşmanıza destek olur.
Kantaron yağını kullanırken pamuk yardımıyla ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve daha sonra ılık su yardımıyla cildinizden arındırın.
Avokado yağı cildin kolajen üretimi destekler. Cildin erken yaşlanmasını önler. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü en aza indirir.
Avokado yağı, anti bakteriyel etkisi ile de cilt sağlığını destekler. Göz çevresi kırışıklarında etkilidir. Avokado yağı cilde nem depolar ve güçlendirir.
Cilt tarafından emilimi oldukça kolay olan bu yağ günün her saati rahatlıkla kullanılabilir. Göz çevresi kırışıklıkları için 1-2 damla sürülmesi yeterlidir.
Kayısı çekirdeği yağı cilt hücrelerini yeniler, cildi tazeler. Kayısı çekirdeği yağı cildi nemlendirir ve daha yumuşak hale getirir. Peeling görevi görür. Cildi zararlı ışınlardan koruyan kayısı çekirdeği yağı cildi güçlendirir.
Kayısı çekirdeği yağını temiz cildinize az miktarda masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Dilerseniz nemlendiriciniz içerisine birkaç damla ekleyerek de kayısı çekirdeği yağını kullanabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler