Cilt için bir mucize… Aloe vera cilde nasıl uygulanır? – Posta

Temmuz 29, 2022 0 Yazar: admin

Aloe vera cilt için adeta bir mucize kaynağı… Aloe vera cildi iyileştiriyor, cildi koruyor ve cilt kusurları ile savaşıyor. Aloe veranın cilde faydalarını sizler için derledik.
ALOE VERE YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ ORTADAN KALDIRIR
Aloe vera içerisinde yüksek oranda su ve mineral barındırır. Aloe vera jeli cilde dolgunluk kazandırarak cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Aloe vera jel cildi nemlendirdiği için kırışıklık görünümünü ortadan kaldırıyor.
Aloe vera jelini günde 1 defa temiz cildinize göz çevrenizde dahil olmak üzere sürün. Jelin içerisine birkaç damla da limon ekleyebilirsiniz. Böylece yaşlılık lekelerini de açabilirsiniz.
Aloe vera jeli düzenli uygulandığında cildi temizler. Sivilceleri kurutur ve tekrar oluşmasını engeller. Aloe vera jeli iltihap kurutucu ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan ağrılı sivilceler üzerinde de çok etkilidir.
Akne ve sivilcelere ağrısı geçene ve iyice sönene kadar günde 3-4 defa sürebilirsiniz. Aloe vera jeli böylece sivilceleri gidererek kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Sivilceleri kuruturken cildi asla tahriş etmez.
Cildinizde kızarıklık ve tahrişler meydana gelir. Cildinizde oluşan bu problemler cildin pürüzsüz görünümünü bozar. Aloe vera jeli ciltte meydana gelen kızarıklıkları gidererek cilt tonunu eşitler.
Yüz ve boynunuzda yer yer kırmızılıklar varsa ve bu genel görünümünüzü etkiliyorsa, 1 yaprak ya da 1 yemek kaşığı dolusu jele yarım fincan saf gül suyu ekleyin. Bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. 15-20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile cildinizi arındırın. Haftada 1-2 kez düzenli olarak uyguladığınızda cilt tonunuzun eşitlendiğini fark edeceksiniz.
Aloe vera jeli cildin yağ dengesini kontrol altında tutar. Cildinizin aşırı yağ üretmesinden dolayı cildinizin parlamasından şikayetçiyseniz bunu aloe vera jeli ile durdurabilirsiniz. Aloe vera jeli kullanarak hazırlayacağınız maske ile parlama görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.
1 yemek kaşığı dolusu jele 1 tatlı kaşığı bal ve tercihe göre 2 çay kaşığı kil ekleyerek bir kabın içerisinde karıştırın. Karışımı temiz cildinize eşit miktarda sürün. 20 dakikadan sonra ılık suyla yıkayın. Haftada 1 ya da 2 kez düzenli olarak uygulayın
Aloe vera jelin antiviral ve anti-bakteriyel özellikleri cildiniz için çok faydalıdır. Aloe vera, birçok güzellik ürününün bir bileşeni olsa da, doğrudan yüzünüzde saf aloe vera jeli de kullanabilirsiniz. Aloe vera jelini doğrudan cildinize uyguladığınızda birçok cilt problemini ortadan kaldırabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source