Cilt lekeleri nedir, neden olur? Cilt lekeleri nasıl yok edilir? – Cilt Bakımı – Posta

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri, cilde kendi pürüzsüz tonunu veren pigment hücrelerinde ortaya çıkan düzensizlikler sonucu oluşur.
Cilt lekelerinin en yaygın nedeni, güneş ışınlarıdır. 
Bununla birlikte çeşitli genetik sorunlar, yanlış kozmetik ürünleri, bir takım ilaçlar ve tedaviler ve hormonal değişiklikler cilt lekelerine neden olabilir. 
Cilt lekeleri genellikle estetik sorunlardır ancak bazı durumlarda farklı hastalıklarında habercisi olabilir. 
Sürekli artan sebepsiz görünen lekelere sahipseniz dermatoloğa başvurmanız önemlidir. Yanlış uygulamalar, cildinizdeki sorunları artmasına neden olabilir.
Cilt lekeleri nedenlerine, çeşitlerine ve onlardan kesin olarak kurtulmanızı sağlayacak tedavi yöntemlerine göz atalım…  
 
Cilt lekeleri doğuştan olabilir ya da sonradan ortaya çıkabilir. Her iki durumda da büyük çoğunlukla cilt lekelerini tedavi etmek mümkündür. 
Yukarıda belirtilen cilt sorunlarının ve uzun süre güneşe maruz kalmanın yanı sıra, cilt lekelerine neden olan diğer etmenler şu şekilde sıralanabilir:
 
Cilt lekelerinin tedavisinde cilt lekesinin oluşma nedeni çok önemlidir.
Bununla birlikte genel geçer en önemli nokta, hızlıca doğru bir cilt bakım rutini oluşturmaktır.
Cilt lekeleri nasıl tedavi edilir? İşte cilt lekelerini tedavi eden yöntemler… 
 
 
Cildiniz için ışıl ışıl, pürüzsüz bir görünüm çok uzakta değil… 
Cilt lekelerini hızla geçiren en ideal tedavi yöntemini doktorunuzla birlikte seçmeniz, kalıcı çözüm için önemlidir. Doktor olmayan kişilere bu uygulamayı asla yaptırmayın. 
 
 
Kimyasal Peeling, cilt lekelerini geçirmek için en etkili yöntemlerden biridir. Cildin üst katmanının kontrollü bir şekilde soyulmasını ve yenilenmesini sağlar. Uygulama sonrası cildin çok iyi korunması gerekir. 
Mezoterapi, cilt lekeleri için antioksidan ve vitaminlerle dolu bu komplex ciltteki hücre yenilenme hızını artırarak cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlar. 
 
Kriyoterapi, sıvı nitrojen ile lekeleri donduran bu yöntem, cildin üst kısmının kabuklanarak düşmesini sağlar. Derin lekeler için tercih edilen etkili bir yöntemdir. 
PRP, cildin kendi kendini yenileme mekanizmasını harekete geçiren bu yöntem hücreleri yeniler ve cildi aydınlatır. 
 
Lazer Tedavisi, en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Pigment hücreleri lazer ışınlarını emer ve sorunlu hücreleri yeniler.
Dermapen, cildin mikro şekilde yaralanması ile cildin kendi kendini yenieme mekanizmasının harekete geçirilmesi sağlanır. 
 
 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler