Cilt lekelerini açan doğal yağlar! Hücreleri yeniliyor – Posta

Aralık 18, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri cildin kusursuz görünümünü en çok zedeleyen faktörlerden biri. Güneş yanığından yanlış bakım uygulamalarına kadar pek çok etken ciltte lekelere sebep olabilir.
Cilt lekeleri için çok özel bir bakım uygulamak gerekir. Lekeler için piyasada birçok profesyonel ürün bulunsa da bu ürünlere çok paralar harcamadan önce doğal yöntemlere bir şans verebilirsiniz.
Çünkü cilt bakımında kullanılan bazı doğal yağlar hücre yenileyici özelliği sayesinde cilt lekelerini açıyor ve cilt tonunu eşitliyor. Cilt lekelerini açan doğal yağları bu yazımızda bulabilirsiniz.
ÇAY AĞACI YAĞI
Çay ağacı yağı, gün geçtikçe daha da popüler olan esansiyel yağlardan biri. Çay ağacı yağı mikrop öldürücü ve iltihap giderici özellikleriyle öne çıkıyor. Özellikle cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar varsa çay ağacı yağı tam size göre.
Ayrıca çay ağacı yağı ciltteki yaraların tedavisinde de kullanılıyor. Özellikle UV ışınlarının ciltte yarattığı hasara karşı etki gösteren çay ağacı yağıyla cildin erken yaşlanmasını önlüyor.
Ylang ylang yağı antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cilt görünümünü iyileştirmeye ve sivilceleri tedavi etmeye destek olur. Cilt üzerindeki yaraların iyileşmesinde destekleyici rol üstlenir. Cilt üzerinde oluşan kaşıntı ve egzama gibi sorunları azaltır.
Pigmentasyon artışı cildin genelinden daha koyu yerlerin oluşmasına neden olur. 2015 tarihli bir araştırmaya göre, bu yağ ciltte pigmentasyon artışının oluşmasını engellemeye yardımcı oluyor. Ylang ylang yağı bu özelliği ile koyu lekelere üzerinde bilr güçlü bir etkiye sahip.
Okaliptus yağı kokusuyla ferahlatır. İltihap giderici etkisi sayesinde ağrıyan sivilcelere iyi gelen bu yağ cildini korumaya yardım eder.
Okaliptus yağı cildin yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ciltteki fazla yağı ve kiri arındırır. Sivilce ve akne oluşmasını engeller.
Organik okaliptüs yağı kullananlar cildin eski elastikiyetini kazandığını ve cilt bariyerinin güçlendiğini söylüyor. Özellikle yağlı cilt tipleri okaliptus yağı kullandığında tıkalı gözeneklerin açıklasmına da yardımcı oluyor. Cildinin tek ton, pürüzsüz ve bakımlı görünmesi savaşıyor.
Avokado yağı, kuru ve yıpranmış ciltlerin tedavisinde kullanılabilir. Avokado yağı ile cilde kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki kuruluk, tahriş ve pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
Avokado yağı hücre yenileyici özelliği ile cilt kusurlarını giderir. Cildin erken yaşlarda kırışmasını engeller. Vitamin yönünden zengin olan avokado, kuru ciltlerce çok hızlı emilir. Koyu cilt lekeleri üzerinde etkilidir. Cilt yenileyici özelliği ile lekelerinin görünümünü azaltarak cilt tonunu eşitler.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler