Cilt lekelerini açıyor, sivilceleri önlüyor! Her gece yatmadan önce sürünce… – Posta

Temmuz 21, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizde zamanla oluşan lekeler, cildin pürüzsüz ve canlı görünümünü bozabilir. Cilt lekeleri için birçok profesyonel ürün bulunsa da bazen istediğiniz mükemmel sonucu alamayabilirsiniz.
Cilt lekelerini gidermek için profesyonel ürünlere para harcamanıza gerek yok. Evde bulunan malzemelerle hazırlayacağınız maskeler ile cilt lekelerini açabilir, cildinizi aydınlık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
CİLT LEKELERİ İÇİN LİMON VE ŞEKERLİ PEELİNG
Yeni oluşan cilt lekeleri ve koyu lekeler üzerinde etkili olan limon ve şekerli peeling ile cildinizdeki ölü hücrelerden hemen arınabilirsiniz.
Akşamları uygulamanız gereken bu peelingin ardından yine limon kullanarak hazırlayacağınız maske cildinizin aydınlık görünmesine yardımcı olur.
Zerdeçal maskesi, cildinizdeki akne ve sivilceleri kurutur. Tekrar çıkmalarını engeller. Cildi derinlemesine temizleyen zerdeçal, gözenekleri yağ ve kirden arındırır.
Zerdeçal maskesi, düzenli olarak uygulandığında ciltte meydana gelen lekelerin görünümünü azaltır. Cilde parlaklık verir ve cildin aydınlık görünmesine yardımcı olur.
Elma sirkesi doğal cilt bakımı olarak çok sık kullanılır. Elma sirkesi, cilt lekelerini açar ve ciltte sivilce oluşumunu engeller.
Güneş lekeleri, akne lekeleri ve yanlış bakım uygulamalarından kaynaklı koyu lekeleri elma sirkesi düzenli kullanımda açar. Elma sirkesi cildi aydınlık ve parlak bir görünüme kavuşturur.
Pirinç suyunu Asyalı kadınlar cilt renklerini açmak için ve cilt bakımı yapmak için senelerdir kullanıyor.
Yulaf unu da cildi aydınlatıcı ve arındırıcı özelliğe sahip. Pirinç suyu ve yulaf unu kullanılarak hazırlanan maske cilt lekelerini anında açıyor. Cildi besliyor ve onarıyor. Düzenli olarak kullanılan bu maske kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source