Cilt lekelerini saniyesinde açıyor! 6 maddede freş ve genç bir yüzün sırrı – MSN Haber

Kasım 15, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekeleri bir çok kişinin problemi. Cildin en sağlıklı dostu su içmek. Çünkü bol su cildi nemlendirir. Nemlenen cilt kolay yaşlanmaz. İşte 6 güzellik sırrı…
Sağlıklı ve güzel cildin birtakım sırları var. Bunlardan biri de limon. Bu harika meyve leke açma özelliğine sahip. Peki en pürüzsüz ve sağlıklı cilt nasıl olur? İşte yanıtı…
CİLT LEKELERİNİ AÇAN 6 MADDE
1. Bol su için. Evet, bol su içmelisiniz.
Sağlığımız için bol su içmemiz gerektiğini herkes söyler. Fakat suyun cildimiz üzerine öyle büyük etkileri var ki, saymakla asla bitmez. Cilt rengimizi eşitler, lekeleri azaltır, sıkılaşmasını sağlar, nemli tutar, parlak gösterir ve en önemlisi sağlıklı bir görünüm kazanırız.
2. Limon-yoğurt kombinasyonuyla yüz maskesi yapın.
Limon ve yoğurdu sadece kek yapmak için kullanmayın! Her evde bulunan malzemelerle uygulaması çok kolay olan limonlu yoğurt maskesi cildiniz için hayat kurtarıcı bir karışım. Limonda bulunan C vitamini ve sitrik asit, yüzümüzdeki koyu lekelerin aydınlatılmasına yardımcı olur. Yoğurdun cildi temizleme özelliği ile birleşince ortaya çok pratik bir bakım önerisi olarak çıkıyor.
3. Limonu ve yoğurdu denedik. Süt ile cilt temizliğini duydunuz mu?
Pamuk yardımıyla yüzünüzü süt ile temizlemek cildinizi oldukça ferahlatacaktır. Sütün yağlı olmasına özen gösterin. Hatta sütü cildinize biraz soğukken düzenli olarak uygulayın ve sonucu görün!
4. Aloe Vera bitkisinin faydaları saymakla bitmiyor!
Aloe vera bitkisi ile yüzünüze hafifçe masaj uygulayarak cilt tonunuzu eşitleyebilir ve lekelere veda edebilirsiniz. Bulabilirseniz Aloe Vera bitkisini alıp kesin ve yüzünüze uygulayın. Aloe Vera, vücudumuzda bulunan aminoasitlerin %90’ını içerir ve A, B, C ve E vitaminleri bulunur. Özellikle güneş yanıkları için en ideal bitki diyebiliriz!
5. Çeri, pembe, köy… Domatesin her çeşidi mucizevi!
Cildinizin herhangi bir yerindeki lekelerden kurtulmak için düzenli olarak domates maskelerini kullanabilirsiniz. Çiğ olarak da tüketmenizi tavsiye ederiz. Bir adet domatesin suyuna bir çorba kaşığı bal ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze nazikçe uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir cilde merhaba deyin!
6. Şeker peelingini rutininize mutlaka ekleyin.
Cilt lekelerini azaltmak için önce ölü deriden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için hazırlayacağınız karışımda tatlı badem yağı-şeker-bal üçlüsünü karıştırın. Ölçüye dikkat edin, yağ için bir ölçü kullanıyorsanız şekeri iki katı olarak ekleyin. Vücudunuzun her yerine uygulayabilirsiniz ama haftada 2 kez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü şeker cildi biraz çizebilir, bu yüzden dikkatli olun.

source

Linkler