Cilt lekelerinin oluşumu nasıl engellenir? Cilt lekeleri tedavisi için öneriler – Kamu Gündemi

Kasım 8, 2022 0 Yazar: admin

Ciltte oluşan lekeler birçok nedenden dolayı kendini gösterebilir. Örneğin çok yağlı ve sağlıksız besinler tüketmek cilt lekelerine ve sivilcelerine davetiye çıkarır. Bunun yanında güneş koruyucusu kullanmadan cildi güneşe maruz bırakmakta cilt lekelerinin oluşumunda büyük bir rol oynar. Ayrıca bir diğer neden ise hormonal faktörlerden kaynaklanabilir.
Özellikle cildi güneş koruyucu kullanmadan güneşe maruz bırakmak deride koyu bir rengin oluşmasına neden olur. Bu leke yüzü yorgun gösterir ve renk eşitsizliğine sebep olur. Peki cilt lekelerini önlemek mümkün mü? Ciltte leke oluşumunu önlemek için ne yapılmalı? İşte yanıtı..
Ciltte leke oluşumunu önlemek tabi ki de mümkündür. Güneşe maruz kalınacağı günler mutlaka yaz kış demeden güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremini kullanırken en geç 2 saate bir koruyucuyu yenilemeniz gerekmektedir. Yaz aylarında bu süre biraz daha kısalabilir. Yazın sıcak günlerde yüzde terleme olma ihtimali yüksek olduğundan ciltteki koruyucuyu krem çabucak akabilir. Bu nedenle yaz aylarında 2 saati geçirmeden güneş kremini yenilemek cilt lekelerinin önlemede hayati önem taşır.
Cilt lekelerinin önlemek için düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Tüm gün yüzde biriken kirleri temizlemeden yatmak ciltte leke oluşumunu oldukça etkiler. Bu nedenle cilt bakımı mutlaka yapılmalıdır. Profesyonel olarak yapılacak cilt bakımı önerilmektedir. Bu şekilde cildinizdeki temizlenmenin daha derin olduğunu zamanla görecek ve lekeleri önlediğini fark edeceksiniz. 
Ayrıca soğuk plazma teknoloji ile de cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür. Plazma enerjisini kullanarak ciltteki lekeleri yok etmeyi hedefler. Bu uygulamadan sona ciltte soyulmalar meydana gelir. Yani aslında cilt yenilenmeye başlamıştır. Bu uygulama ile ciltteki lekelerin gözle görülür şekilde azaldığını fark edecek ciltteki renk eşitsizliklerinin yok olduğunu göreceksiniz. 
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

source

Linkler