Cilt lekesi sorunu olan herkes bu soruya yanıt arıyor! Cilt bariyerini yenilemenin en etkili zamanı – Kamu Gündemi

Aralık 20, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekesi sorunu olan herkes bu soruya yanıt arıyor! Cilt bariyerini yenilemenin en etkili zamanı – Cilt bakımı her birey için önem taşıyan konular arasında yer alıyor. Kış aylarının cilt bakımı yapmak ve cilt lekelerinden arınmak için en uygun zaman olduğunun altını çizen uzmanlar, konuyla ilgili önerilerini de sıralıyor. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, akne izleri gibi cilt lekeleri son dönemde retinol, AHA-BHA asitleri gibi yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda uzmanlar, cilt bakımının genel değil kişiye özel bir bakım rutini çerçevesinde yapılması gerektiğini vurguluyor. 
Cilt lekesi sorunu olan herkes bu soruya yanıt arıyor! Cilt bariyerini yenilemenin en etkili zamanı
Cilt lekelerinin onarımı zor olduğundan soyucu ve onarıcı bileşenler kullanmak önem taşıyor. Yaz aylarında güneş ışınlarından korunmak büyük önem taşısa da bu konuda gerekli özen gösterilemiyor. Bu nedenle, kış mevsimi, leke onarımı için en uygun zaman olarak nitelendiriliyor. Farklı markaların cilt lekelerini onaran farklı ürünleri bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, retinol kremler, onarıcı serumlar, AHABHA içeren tonik ve temizleyicilere dikkati çekerek, doğru içerik ve düzenli uygulamanın önemine vurgu yapıyor. Yaşlanma karşıtı olarak bilinen en iyi içeriklerden olan retinol, akne ve cilt lekelerinin tedavisinde de sıklıkla kullanılıyor. Cildi yenileyici ve onarıcı etkilerinin yanı sıra kolajen üretimini teşvik ederek cildin içeriden beslenmesini destekliyor.
Cilt lekesi sorunu olan herkes bu soruya yanıt arıyor! Cilt bariyerini yenilemenin en etkili zamanı - Resim : 2
Cilt lekelerinin tedavisinde asitler, doğru miktarda ve doğru şekilde kullanıldığında cilt lekeleri üzerinde olumlu etkiler yaratabiliyor. Cilt lekelerinin onarımında asitler;
Bu kapsamda en iyi zamanın güneş ışınlarına en az maruz kalınan kış dönemi olduğuna vurgu yapan uzmanlar, doktor önerisi eşliğinde cilt bariyerini yenilemek ve onarmak için asit kullanımını tavsiye ediyor. 
 
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

source

Linkler