Cilt Pullanması Tedavisi Nedenleri?

Cilt Pullanması Tedavisi Nedenleri?

Eylül 12, 2020 0 Yazar: admin

Konu Başlıkları

Cilt Pullanması Tedavisi

Kuru ciltlerde sık rastlanan cilt pullanması problemi genellikle kişinin az su içmesinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Cilt pullanması tedavisi için öncelikli olarak cildin ihtiyacı olan su ihtiyacı giderilmelidir. Cilt pullanmasının nedenleri ve tedavisi için yapmanız gerekenleri Cilt.net olarak sizler için yazdık.

Cilt Pullanmasının Nedenleri Nelerdir?

  1. En büyük nedeni cildin susuz kalmasıdır, bu durumu önlemek için bol su içmeyi alışkanlık haline getirin.
  2. Cildin nem ihtiyacının karşılanmaması da ciltte pullanmaya neden olur. Her sabah cildinizi yıkadıktan sonra yoğun bir nemlendirici cilt kremini masaj yaparak cildinize uygulamanız faydalı olacaktır.

Cilt Pullanması Tedavisi Nasıl Yapılır?

1-) En büyük nedeni susuzluk olduğu için günlük en az 2 litre su içmeye özen gösterin. Aşağıdaki yöntemlerle çözüm aramadan önce cildinizin su ihtiyacını karşıladığınızdan emin olun. Su eksikliği pullanmanın dışında, cildin erken yaşlanmasına, kırışıklıkların artmasına ve bir çok cilt problemine sebep olur.

2-) Krem seçimi: Kuru bir cilde sahipseniz seçeceğiniz nemlendirici kremde cilt yapınıza uygun olmalı, bunun yanında ucuz ürünler yerine bilinen kaliteli markaların doğal içerikli nemlendirici kremlerini tercih edin.

Alacağınız nemlendirici krem içerisinde; Lanolin içeren yağlar, hafif petrol içeren yağlar veya mineral yağlar bulunması daha faydalı olacaktır. Yağlı veya karma ciltler için uygun olan kremleri kullanmayın bu kremler ciltteki yağ dengesini azaltacağından pullanma problemini tetikler.

cilt pullanması

3-) Cilt Pullanması için Masaj: Cilt pullanması problemini ara ara yaşıyorsanız krem ve cilt süngeri kullanarak cildinizi masaj yapabilirsiniz. Doğal içerikli tercih edeceğiniz bir kremi elinize sıkın, avuç içlerin de kremi ısıtın, cildinize sürün ve yumuşak cilt süngeri ile kremi dağıtarak iyice yedirin (bu işlemi yaparken süngeri fazla bastırmamaya özen gösterin). Krem sürme işleminden sonra ılık bir su ile duş alabilirsiniz, bu uygulamayı en az haftada 1 gün tekrarlayın.

Cildinize masaj yaparken cilt soyma kremleri de tercih edebilirsiniz yalnız bu kremleri kullandıktan sonra cildinize mutlaka yoğun nemlendirici kremler sürmeniz gerekir.

Önemli: Cildinizin dış etkenlerden kaynaklı tahriş olması; sürtünme veya pullanan bölgenin soyulmaya başlaması ciltte büyük problemlere yol açabilir.

Bitkisel Cilt Pullanması Tedavisi

Aşağıda tarifini vereceğimiz yoğurt ve bal karışımı harika bir nemlendiricidir, yeterli miktarda su içerek ve bu karışımı haftada 2 kez uygulayarak 1 ayda pullanmadan kurtulabilirsiniz.

  • 2 Yemek kaşığı bal (bulabilirseniz şekerlendirilmemiş doğal bal kullanın)
  • 2 Yemek kaşığı yoğurt (mümkünse ev yapımı)

Hazırlanışı: Yoğurt ve balı mikser yardımıyla iyice karıştırın. Hazırlanan karışımı cilt süngeri veya parmaklarınıza fazla bastırmadan iyice yedirin. Karışımı pullanmanız yüzde ise 10 dakika vücudun diğer bölgelerinde ise 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile cildinizi yıkayın.

Not: Süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilir, karışımı uyguladıktan sonra aşırı yanma veya kaşıntı hissederseniz bu süreleri beklemeden cildinizi yıkayın ve sadece bal ile cildinizi nemlendirmeyi deneyin.


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler