Cilt Serumu Kullanmanın Cildinize Çok İyi Gelecek 10 Yanı – Onedio

Aralık 9, 2022 0 Yazar: admin

Son yıllarda piyasaya çıkan yeni ürünler ve değişen güzellik algılarının da etkisiyle cilt bakımı için birden fazla ürün kullanıyoruz. Bu ürünlerden biri de cilt serumu. Peki cilt serumunun cildimiz için ne gibi faydaları var? Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.
Günlük cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz cilt tipinize uygun bir serum ile cildinizin daha parlak ve canlı bir görünüm kazandığını kısa sürede fark edeceksiniz.
Kırışıklık karşıtı pek çok ürün varken aslında cildiniz için kullanacağınız iyi bir serumun yaşlanma belirtilerini aza indirmede daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.
Cilt bakımınızın kusursuz olması için cildinizi iyi bir şekilde nemlendirmeniz şart. Cilt bakımınızda düzenli olarak kullanacağınız serumlar ile cildinizin daha iyi nemlendiğini siz de hissedeceksiniz.
Hepimizin makyaj ve cilt bakımı dahil tüm uygulamalardan beklentisi de bu değil mi zaten? Yüzünüze onlarca ürün uygulamaya gerek kalmadan, cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri içeren serumları kullandıktan kısa süre sonra cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Pastel’in yeni vegan ve cruelty free içerikli ürünü Glassy Glow Skin Serum Fresh ile kısa sürede beklediğiniz taze görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca fondöteninizle karıştırarak uygulayabileceğiniz gibi tüm cilt tiplerine uygun olması da en iyi özelliklerinden biri!
Çünkü temizlenmiş yüzünüze uygulayacağınız cilt serumları cildinizin ihtiyacı olan nemi karşılayacağı için aslında cilt bakımınız için tamamlayıcı bir unsur olur.
Özellikle yatmadan önce uygulayacağınız serum, gece boyunca cildinize derinlemesine nüfuz ederek cilt yüzeyinin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.
Düzenli olarak cilt serumu kullanmak, gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlayarak ciltteki kusurları azaltır, cildin daha fresh ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.
Hepimizin kabusu olan sivilce ve siyah noktaların görünümünü, doğru uygulayacağınız ‘clean beauty’ cilt bakım rutiniyle en aza indirebilirsiniz. Bunun için cilt tipinize uygun olarak uygulayacağınız bir serum, kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır.
Düzenli kullanım ile yaşadığınız cilt sorunlarına besleyici, yatıştırıcı veya C vitamini içerikli serumlar ile kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.
Özellikle içeriğinde C vitamini bulunan serumlar ile ciltte yer alan kahverengi lekeler, kızarıklıklar vb. görüntüleri yok edebilirsiniz. Cilt serumları cilt tonunuzu eşitleyeceği gibi cildinizi onarmaya da yardımcı olur.

source

Linkler