Cilt sorunlarını onaran ve enfeksiyonlarla savayan Kantaron, topraktan taze taze pazara indi. Cilt sorunlarını tedavi eden, enfeksilonlarla savaşan ve saç dökülmesini önleyen kantaron otu, topraktan halk pazarına taze taze indi. – Burdur Gazetesi

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Kantaron otu, bir bağı 15 liradan alıcı buldu. Pazara geldiği anda tükenen kantaron otu, pazarcısının da yüzünü güldü. Kantaron otu ve sarı kantaron yağının faydaları şöyle: “Bu bitkinin çeşitli rahatsızlıklar üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle kullanımı yaygındır. En sık yanıkların, yaraların, kesiklerin tedavisinde ve yaşlanma karşıtı özellikleri için sarı kantaron yağı kullanılmaktadır. Sarı kantaron yağının iyileştirici etkileri mantar, virüs ve bakteri ile ilgili problemlerde kendini gösterir. Ayrıca ciltte oluşan yara ve lekelere karşı etkilidir, böcek ısırıklarının iyileşmesine yardımcı olur.
Enflamasyonu azaltır
Sarı kantaron yağının içerdiği antioksidanlar ve interlökinler, iltihabı azaltır, bu da bu yağı ağrı ve sızı çekenlerin yanı sıra iltihaplanmaya neden olan cilt rahatsızlıkları için pratik bir seçenek haline getirir.
İyileştirmeyi hızlandırır
Sarı kantaron yağı, hücre onarıcı ve yenileyici etkisi bulunduğu için topikal olarak düzenli bir şekilde kullanıldığında yara, yanık ve akne izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca diyabetik ayak ülserlerinin yanı sıra diğer lezyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır.
Cilt sorunlarını tedavi eder
Cilde uygulandığında, sarı kantaron yağı etkilenen bölgeye kan akışını artırarak yanıkları ve sıyrıkları tedavi eder. Kremlerin içindeyken mikroorganizmaları öldürerek açık yaraların temiz kalmasına yardımcı olur. Ayrıca hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir.
Enfeksiyonla savaşır
Sarı kantaron yağı güçlü bir antiviraldir. Bakteri ve mantarlara karşı da aynı oranda etkilidir. Cilt üzerinde bu mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlar için kullanılabilmektedir. Ayak mantarı, uçuk, deride oluşan enfeksiyonlarda iyileşme sağlamaktadır.
Cilt kalitesini iyileştirir
Sarı kantaron yağı topikal uygulaması, doğal yağları ile cildi nemlendirdiğini göstermiştir. Yaşlanma karşıtı etkileri bulunmaktadır. Düzenli uygulama ile cildi sıkılaştırarak ince çizgilerin görünümünü azaltır. Cildin elastikiyetini artırmaktadır. Cilt tonunu eşitlemektedir.
Saç dökülmesini önler
Zengin bileşenleriyle sarı kantaron yağı, saçı ve saç köklerini beslediği için saç dökülmesini önler. Saçları güçlendirir ve gürleştirir. Saç derisinde oluşan pullanma, kepek ve egzamaya karşı kullanılabilmektedir. İsmi ile benzer, tadı ile akraba, ama kabuğu ile çok farklıdır nektarin. Dememiz o ki şeftali tüylerinden rahatsız olanlar için harika bir alternatiftir. Bolca sulu yapısı ile yazın bunaltan sıcaklarında ilaç gibi gelir.”
Hayal Girişim
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.
Bizlere destek vermek için uygulamayı kapatabilir yada ayarlardan burdurgazetesi.com adresini beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

source