Cilt temizliği yaparken dikkat! Fazlası zarar veriyor – Posta

Ağustos 18, 2022 0 Yazar: admin

Pürüzsüz, aydınlık ve her zaman genç görünen bir cilde sahip olmak için düzenli olarak cilt bakımı yapmanız gerekir. Cilt bakımının ilk ve en önemli aşaması cildi temizlemek…. Cildinizi temizleyerek sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ancak cilt temizliği yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
İşte doğru cilt temizliği yapmanız için birkaç ipucu…
CİLDİNİZİ DOĞRU YIKAYIN
Cilt temizliği yaparken ilk olarak cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmeniz gerekir. Cildi tahriş eden ve fazla kurutan ürünler cildinize zarar verir. Bu sebeple cilt temizleyicilerin içeriğine dikkat ederek almak gerekir.
Cildinizi her gün 2 kez cildinize uygun bir jel yada köpük yardımıyla yıkayın. Cildinizi yıkarken sakın sıcak su kullanmayın. Sıcak su cildi tahriş eder. Bu sebeple ılık su kullanmaya özen gösterin. Cildinizi ovalarken sert ve tahriş eden hareketler yapmayın.
Cildinizi gerçekten yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak istiyorsanız tonik ya da toner denilen ürünlerin kullanımını atlamamanız gerekir. Cildinizi su ve cilt bakım ürünleriyle temizledikten sonra tonik kullanın.
Tonikler gözenekleri derinlemesine arındırarak sıkılaştırır. Tonik seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurun. Alkolsüz tonikleri ve cildi yatıştıran tonikleri tercih edin. Tonik kullanarak daha sıkı ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Genç, canlı ve sağlıklı bir cilt için cildi ölü hücrelerden arındırmak gerekir. Cildi ölü hücrelerden arındırmanın en etkili yolu peelin yapmak. Peeling yaparak cildin üst tabakasını çok iyi temizleyebilirsiniz.
Cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olabilirsiniz. Ancak peeling yaparken cildi tahriş etmemeniz gerekir. Çok sık peeling yapmak cildin doğal dokusuna zarar verir ve cilt dış etkenlere karşı güçsüzleşir.
Bu sebeple cildi ölü hücrelerden arındırmak için sadece haftada 1 ya da 2 kez peeling yapmak gerekir. Peeling yaptıktan sonra mutlaka bir sıkılaştırıcı maske uygulanması önerilir.
Cildinizi temizledikten sonra cilt gözenekleri açılır. Derinlemesine yüz temizliği için gözeneklerin daha fazla açılmasını sağlamanız gerekir. Bu noktada evde buhar banyosu yapmanız gerekir.
Buhar banyosu ile kan dolaşımınızı hızlandırabilir be gözeneklerin daha kolay temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
Geniş bir tencereye su koyun ve kaynatın. Tencereye eğilerek cildinizin dayanabildiği sürece bekleyin ve daha sonra suları temizlemek için temiz bir mendil kullanın. Daha sonra cilt bakım ürünlerinizi sırasına göre yüzünüze uygulayın.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler