Cilt Tonunuzu Eşitlemek İçin Verdiğimiz Altın Değerinde Öğütlere Kulak Verin Elmas Gibi Bir Cilde Sahip Olun – KARAR

Ağustos 18, 2022 0 Yazar: admin

Giderek olgunlaşan cildimizde günlük alışkanlıklarımız, çevresel etkenler, ilerleyen yaş zaman zaman veya devamlı cilt tonu eşitsizliği sorunu yaşamamıza sebep olabilir. Ciltte ortaya çıkan bu durum oldukça can sıkıcı bir durum. Peki cilt tonu eşitsizliğine karşı ne yapabiliriz?
Mükemmel pürüzsüz, eşit bir cilt isteyebiliriz, ancak çoğumuzun cilt tonları eşit değildir. Bu, ciltte lekelere veya renk lekelerine neden olabilen kızarıklık, akne izleri, yaşlılık lekeleri veya güneş hasarı şeklinde olabilir.
Pürüzlü cilt geçici veya kalıcı olabilir ve şunlardan kaynaklanabilir:
Neyse ki, cildinizdeki renk değişikliği ve hiperpigmentasyonu düzeltmenize yardımcı olacak çözümler var.
basliksiz-3.jpg
Cildinizin görünümünü iyileştirmek için yapabileceğiniz bir dizi farklı davranış değişikliği vardır.
Cildinizi ve vücudunuzu nemli tutmak cildiniz için harikalar yaratacaktır. Su içmek vücudunuzu içten dışa doğru nemlendirir. Nemlendirici uygulamak cildi yatıştırmaya, kuruluk ve kızarıklığı gidermeye yardımcı olur. Cilt tahrişini ve tıkanmış gözenekleri önlemek için komedojenik olmayan nemlendiriciler seçin .
Sadece yüzünüzü değil tüm cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Geniş spektrumlu bir nemlendirici kullanmak ,hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı korur, ellerinizde zamanla yaşlılık lekelerinin önlenmesine yardımcı olabilir.
Güneşin cildinize zarar vermesini önlemek için her gün güneş kremi kullanın. Bu sadece güneş yanıklarından kaynaklanan anında kızarıklık ve soyulmayı önlemekle kalmaz, aynı zamanda yaşlılık lekelerinin oluşumunu da engeller. Her gün güneş koruyucu kullanın ve kışın bile güneşte olacağınız her zaman yeniden uygulayın.
Bazı yiyecekler kızarık, pürüzlü ciltleri tetikleyebilir. Bazıları, şekerli atıştırmalıklar gibi, kırışıklıkların ve yaşlılık lekelerinin gelişimini bile hızlandırabilir. Onlardan kaçınmak, aradığınız cilt tonunu bile korumaya yardımcı olabilir.
Kaçınılması gereken yiyecekler şunları içerir:
cilt-tonu-esitsizligi-derdinden-si-drtz-cover.jpg
Cilt tonunuzu eşitlemek istiyorsanız, davranış değişiklikleri ve doğal içerikler de dahil olmak üzere evde deneyebileceğiniz bir dizi çözüm vardır. Bazı durumlarda, bir sağlık hizmeti sağlayıcısı veya cilt bakımı uzmanı görmeniz gerekir. Altta yatan bir durumdan kaynaklanabilecek herhangi bir leke veya düzensizlik yaşıyorsanız hemen randevu alın.
Bu koşullar şunları içerir:
Ev ilaçları 1 ay sonra sizin için çalışmıyorsa ve daha fazla sonuç görmek istiyorsanız, sağlık uzmanınızdan veya cilt bakımı uzmanınızdan randevu alın. Muhtemelen yardım edebileceklerdir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler