Cilt yanıklarını geçiren ipuçları – Posta

Ağustos 24, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizde yanlış kozmetik ürünlerinden kaynaklı olarak ya da güneş ışınları sebebiyle yanıklar oluşabilir. Bu durumda hemen endişeye kapılmayın. Cilt yanıklarını hemen geçirebilmenin çok kolay yolları var. Cilt yanıkları nasıl geçer? sorusunun yanıtını Posta.com. tr okurları için araştırdık.
1-KULLANDIĞINIZ ÜRÜNLERİ BIRAKIN
Herhangi bir cilt yanığı hissederseniz, retinol, salisilik asit veya glikolik asit gibi tüm güçlü cilt bakım ürünlerinizi hemen kullanmayı bırakın. Bütün bunlar cilt yanıklarını şiddetlendirebilir ve böyle bir durumda daha fazla hasara neden olabilir. Ayrıca, cilt yanıklarını tedavi etmek için hemen yeni bir ürün kullanmaya başlamayın. Cildinizi bir süre dinlendirin.
Cildiniz iyileşene kadar, sert kimyasallar içermeyen son derece nazik ürünler kullanarak temizleme, tonlama ve nemlendirmenin temellerine bağlı kalmak en iyisidir.
Kimyasal yanıklar, cildin nem bariyeri olan ilk savunmasını doğrudan etkiler. Kozmetik ürünlerin neden olduğu cilt yanıkları, nem bariyerine zarar vererek hassasiyet ve tahrişe neden olur.
Cildinizin nem bariyerini yeniden oluşturmak için hyaluronik asit, gliserin, seramidler ve skualen gibi bileşenlerin yardımıyla zenginleştirmeye çalışın.
Cildin nem bariyeri kaybolduğundan, bir nemlendirici ile nemlendirmeye daha fazla odaklanarak cildi yeniden yapılandırın. Kozmetiklere bağlı cilt yanıkları durumunda, daha fazla nemlendirmeye ihtiyaç vardır.
Daha önce günde 1-2 kez cildi nemlendiriyorsanız, cildinizin nem bariyeri geri gelene ve iyileşmeye başlayana kadar günde en az 4-5 kez artırmalısınız. Bol nemlendirici uyguladığınızda cildiniz daha hızlı bir şekilde sağlığına kavuşur.
Yanmış ve tahriş olmuş cilt, iltihabı azaltmak için sakinleştirici ve serinletici bileşenlere ihtiyaç duyar. Cilt bakım rutininize cildi yatıştırıcı malzemeler ekleyin.
Aloe vera, ve meyan kökü özleri gibi bileşenlerle aşılanmış ürünleri arayın. Bu ürünler cildinizi yatıştırır ve nemlendirir. Böylece cildiniz daha kısa sürede toparlanabilir.
Cilt yanıklarını daha kolay tedavi edebilmek için cildinizi mutlaka güneşten koruyun. İyileşme sırasında cilt güneşe maruz kalmaya aşırı duyarlı olduğundan, güneş kremi iyileşirken cildi UV hasarından korur. Bu yüzden cilt bakım rutininizi tamamladıktan sonra her gün güneş kremi sürmeyi asla unutmayın.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler