Ciltteki gözenekler nasıl yok edilir? – Posta

Eylül 5, 2022 0 Yazar: admin

Ciltteki gözenekler, cildinizdeki bezlerinizden yağ ve ter salan küçük açıklıklardır
Ciltteki gözeneklerin boyutları yaş, genetik, çevresel etkenler, cilt bakımı unsurları gibi nedenlerle genişleyebilir, cildinizin pürüzsüz görüntüsünü bozacak şekilde görünebilir. 
Tıkanmış gözenekler akneye de neden olabilir. 
Tıkanmış gözenekler insanların yüzlerinde yaygındır ancak kafa derisi, boyun, sırt, omuzlar ve göğüs dahil olmak üzere vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşabilirler.
CİLTTEKİ GÖZENEKLER NEDEN BÜYÜR?
Gözenekleriniz daha büyük görünüyorsa, bunun nedeni şunlar olabilir:
Gözeneklerinizin boyutunu değiştiremeseniz de evde uygulanan teknikler, görünümlerini en aza indirmeye yardımcı olabilir.
CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİZİ KONTROL EDİN 
Düzenli olarak kullandığınız cilt bakım ürünlerini değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir.
Fazla sebum ve sivilceleri temizlemek için tasarlanmış herhangi bir ürün kullanıyorsanız, kendinize karşı çalışıyor olabilirsiniz. Kısa süreli kullanım iyidir, ancak uzun süreli kullanımda cildinizi tahriş edebilirler.
Bu ürünler, cildinizin üst katmanlarını çıkarmak için salisilik asit gibi aktif bileşenlere dayanır. Bu, gözeneklerinizin daha küçük görünmesine yol açan bir kurutma etkisi yaratır. Ancak cildiniz çok kuru olursa, yağ bezleriniz kaybettiği nemi yenilemek için sebum üretimini artırır. Bu sizi yağlı cilde geri götürür.
Bunu önlemek için, aşağıdaki ürünleri bir seferde yalnızca birkaç hafta kullanın ve daha sonrasında ara verin:
Ayrıca, tüm ürünlerinizin komedojenik olmadığından emin olun. Bu, su bazlı oldukları anlamına gelir. Yağlı cildiniz varsa, komedojenik veya yağ bazlı ürünler özellikle sınırsızdır. Çok fazla yağ büyük gözeneklere yol açabilir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source