Ciltteki kahverengi lekelere kesin çözüm! – Posta

Aralık 26, 2022 0 Yazar: admin

Cilt lekelerinin en önemli nedeni güneşin zararlı ışınlarıdır. Günümüzde güneşin zararlı ışınları erken yaşlardan itibaren cilt yapısını bozarak ciltte kahverengi lekelere neden olur.
Ciltteki kahverengi lekeler aşırı aktif pigment hücreleri neden olur . Ultraviyole (UV) ışık, cilde rengini veren doğal bir pigment olan melanin üretimini hızlandırır. Yıllarca güneşe maruz kalmış ciltte, melanin birikir veya yüksek konsantrasyonlarda üretildiğinde yaşlılık lekeleri ortaya çıkar.
Ciltteki kahverengi lekelerden korunmak için mutlaka her mevsim güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Var olan lekelerin geçmesi için harika bir doğal kür tarifiyle geldik.
Cildinizde koyuluklar ve kahverengi lekelenmelerden, elma sirkesi ve kırmızı soğan ile yapılan bu kürle 4 haftada kurtulabilirsiniz. 
Geçmişten bu yana popülerliğini yitirmeyen bir besin kaynağı olan elma sirkesi, cildiniz güzelleştirecek bir çok faydayı da beraberinde getiriyor.
Elma sirkesi, asetik asit ve malik asit gibi meyve asitleri içerir. Cildi ölü derilerden arındırıyor, aydınlatıyor ve sıkılaştırıyor. 
Tüm bunlarla birlikte elma sirkesi aşırı melanin üretimini de dengeliyor. Hücre yenilenmesini hızlandırdığı için lekelerin daha hızlı geçmesinde iyi bir destekleyicidir.
 
Kırmızı soğan, asidik yapısı nedeniyle koyu kahverengi lekelerin solmasına yardımcı olan bir ağartma maddesi görevi görür.
C vitamini içeriği yüksek olan soğan suyunu cilde ve dudaklara uygulamak, cildinizin doğal tonuna kavuşmasını, koyu lekelerden ve pigmentasyondan kurtulmanıza yardımcı olabilir 
Soğan suyuyla karıştırılıp doğrudan cilde uygulanan elma sirkesi, yaşlılık lekelerinden ve güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak. 
İşte tarifi… 
Bir soğanı ince ince doğrayın veya karıştırın ve bir süzgeç veya tülbent kullanarak suyunu sıkın ve çıkarın.
1 ölçü elma sirkesi ve 1 ölçü soğan suyuyla karıştırın. 
Pamuk yardımıyla akşamları cildinize uygulayın.
30 dakika bekletin, yıkayın. 
Bunu yaklaşık 4 hafta boyunca günde bir kez tekrarlayın 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cilt beyazlatma yöntemleri
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler