Ciltteki koyu lekelere çözüm! Cilt eşitleme ve aydınlatma yolları – Posta

Eylül 17, 2022 0 Yazar: admin

Cilt, cilde rengini veren pigment olan melanini aşırı üretirse yüzde koyu lekeler oluşabilir. Bu hiperpigmentasyon olarak bilinir.
Yüzünüzde ya da cildinizde renk değişimleri fark ederseniz ilk adımınız yüzünüz için her gün kullanabileceğiniz en az 30 faktör mineral bazlı bir koruyucu edinmek olmalıdır. 
Yüzdeki koyu lekelerin tek nedeni hiperpigmentasyon değildir. Bu nedenle, kişinin mevcut benlerde veya koyu lekelerde herhangi bir değişiklik, özellikle doku, renk ve boyutta değişiklik fark etmesi durumunda bir doktorla konuşması önemlidir.
 
Cilt lekeleriniz için doğal papaya maskesi deneyebilirsiniz.
Papaya, kimyasal bir eksfoliyan olan alfa-hidroksi asitler olarak bilinen meyve asitlerine sahiptir
AHA’lar kuru cilt için ve yaşlanmayı geciktirmek için kullanılır ve onları birbirine bağlayan lipidleri zayıflatarak cildin üst katmanlarını kaldırarak cildi iyileştirmek için çalışır, böylece donuk ve ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırır ve sağlıklı cilt hücrelerini ortaya çıkarır
Cilt hücrelerinin parçalanmasında oldukça etkilidir ve ayrıca ölü partiküllerin uzaklaştırılması nedeniyle kolajen üretimini arttırır. Papaya özellikle cildin parlamasına ve genç bir ışıltı kazanmasına yardımcı olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source